Apputeksnēšanas uzlabošana

Dabiska apputeksnēšana

1988. gadā tika atklāts, ka kamenes ir labākās tomātu apputeksnētājas, pateicoties to unikālajai vibrācijas apputeksnēšanas metodei. Pirms šī atklājuma tomātus apputeksnēja manuāli, kas prasīja daudz darba un bija mazāk efektīvi. Trīs gadu laikā kameņu izmantošana tomātu apputeksnēšanai kļuva par standarta paņēmienu visā pasaulē. Kopš 1993. gada kamenes ir sekmīgi izmēģinātas dažādu citu kultūru apputeksnēšanai un apliecinājušas sevi kā komerciāli izdevīgas apputeksnētājas. Mūsdienās kamenes izmanto vairāk nekā simts dažādu kultūraugu apputeksnēšanai visā pasaulē.

Kameņu priekšrocības

Kamenes ir viegli izmantojamas, efektīvas un uzticamas apputeksnētājas, jo tās:

 • nodrošina maksimālu garantiju optimālai apputeksnēšanai, pateicoties tam, ka kamenes daudzreiz apmeklē ziedus un pārnes lielu putekšņu daudzumu;
 • ir čaklas — kamenes strādā 7 dienas nedēļā no saullēkta līdz saulrietam un strādā pat sliktos laika apstākļos un segtās platībās;
 • ir viegli izmantojamas un tām nepieciešama minimāla kopšana;
 • ir drošas izmantošanā, jo nav agresīvas.

Kas ir apputeksnēšana?

Apputeksnēšana ir putekšņu pārnešana no auga putekšņlapām uz drīksnu. Ja putekšņi no zieda putekšņlapām nonāk uz tā paša zieda drīksnas, šo procesu sauc par pašapputi. Savukārt svešapputes gadījumā putekšņi no viena zieda putekšņlapām nonāk uz cita zieda drīksnas. Svešappute var notikt viena auga robežās starp dažādiem ziediem, vai arī starp dažādiem augiem.

Daudziem ziediem putekšņu pārnešanai ir vajadzīgi kukaiņi, piemēram, kamenes. Kamenes ir ļoti efektīvas apputeksnētājas. Katru reizi aplidojot ziedus, tās pārnēsā lielus putekšņu daudzumus, pateicoties to lielajam izmēram un matiņiem, kas pilnībā sedz kameņu ķermeni. Kamenei esot ziedā, putekšņu graudi pielīp pie kamenes matiņiem. Kad kamene apmeklē nākamo ziedu, šie putekšņi tiek pārnesti uz zieda drīksnu. Pārējos putekšņus kamene savāc tā sauktajos putekšņu groziņos uz kamenes pakaļkājām.

Kameņu saimē ir olas, kāpuri, kūniņas, pieaugušās kamenes un kameņu māte. Kameņu kāpuriem ir nepieciešams liels daudzums putekšņu, lai tie spētu attīstīties par pieaugušām kamenēm. Šis lielais pieprasījums pēc pārtikas mudina darba kamenes vākt putekšņus un nektāru.

Kāpēc kamenes?

Kāpēc kamenes

Kamenes ir ļoti efektīvas apputeksnētājas, jo tās ik minūti aplido daudzus ziedus un uz zieda drīkstu atnes vairāk putekšņu nekā citi apputeksnētāji.

Citas kameņu priekšrocības:

 • Kamenes apputeksnēšanas laikā bieži pārlido no viena koka un rindas uz citu. Tas veicina svešapputi, kas bieži ir nepieciešama dažādiem augļukokiem un sēklu audzēšanai.
 • Kamenes ir aktīvas no agra rīta līdz vēlam vakaram, kā arī salīdzinoši zemā temperatūrā (aptuveni 10°C) un mākoņainos vai vējainos laika apstākļos.
 • Salīdzinot ar bitēm, kamenes efektīvāk darbojas segtajās platībās, piemēram, siltumnīcās, tuneļos vai ar tīkliem pārsegtos augļu dārzos.
 • Kamenes parasti aplido visus augus to stropa tuvumā, kas ir izdevīgi apstākļos, kad mazāk pievilcīgām kultūrām ir nepieciešama labāka apputeksnēšana.
 • Kamenes nav īpaši agresīvas, un to izmantošana ir vienkārša.

Kameņu audzēšana

Kameņu dabiskais dzīves cikls tiek kopēts laboratorijas apstākļos mūsu ražotnēs. Šādi mēs nodrošinām optimālus apstākļus, kas nepieciešami, lai nodrošinātu maksimāli lielu skaitu kvalitatīvu kameņu saimju.

Play video

Kāpēc Natupol?

Kāpēc Natupol

Apputeksnēšanas prasības nepārtraukti mainās atkarībā no tirgus tendencēm, jaunām augu šķirnēm, tehnoloģiju attīstības un vides pārmaiņām. Tāpēc ir nepieciešama nerimtīga pētniecība un kvalitatīvi, novatoriski apputeksnēšanas produkti. Natupol ir ne tikai kamenes, bet arī uzticama, novatoriska apputeksnēšanas sistēma, kas nodrošina maksimālu apputeksnēšanu un atbilstību tās valsts veterinārajām prasībām, kurā Natupol izmanto.

 1. Kvalitatīvas kamenes
  Salīdzinoši pētījumi parāda, ka Natupol saimes rada vairāk peru un kameņu ilgākā laika periodā. Vitālas saimes ar ilgu mūžu nodrošina vairāk apputeksnēšanas stundu.
 2. Labākā pieejamība tirgū
  Natupol saimes ir pieejamas visu gadu, un tām ir īss piegādes laiks. Koppert ir labi organizēta piegādes ķēde ar visā pasaulē izvietotām ražotnēm.
 3. Labākie apputeksnēšanas rezultāti
  Natupol nodrošina par vismaz 30 % lielāku apputeksnēšanas potenciālu, salīdzinot ar konkurentu produktiem, jo Koppert kameņu saimes izaug lielākas un dzīvo ilgāk. Gadu gaitā pilnveidotā stropa konstrukcija palīdz kamenēm ietaupīt 20 % enerģijas, ko tās parasti patērē stropa dzesēšanai un sildīšanai.
 4. Maksimāla izmaksu lietderība
  Visas iepriekš minētās priekšrocības nodrošina labākos apputeksnēšanas rezultātus ar zemām apputeksnēšanas izmaksām, rēķinot uz vienu kilogramu, tādējādi nodrošinot klientiem maksimālu izmaksu lietderību.
 5. Gatavi nākotnes izaicinājumiem
  Proaktīva pētniecība un sadarbība ar zinātniskajiem institūtiem un universitātēm ļauj mums būt gataviem nākotnei. Pateicoties informācijai, ko sniedz mūsu klientu atsauksmes un izmēģinājumi daudzās vietās, Natupol produkti ir izmēģināti un pārbaudīti, lai sniegtu jums efektīvus, cenas ziņā pieejamus un ilgtspējīgus risinājumus, kas apmierina klientu vajadzības.
 6. Pielāgotas konsultācijas un atbalsts audzētājiem
  250 Natupol konsultanti un 130 izplatītāji visā pasaulē palīdz audzētājiem, sniedzot profesionālus padomus par to, kā vislabāk strādāt ar Natupol produktiem. Mums ir ļoti svarīgas klientu atsauksmes!

Apputeksnēšanas produkti

Kamenes ir ļoti efektīvas apputeksnētājas, kas nodrošina labu augļu aizmešanos un ļauj ietaupīt darba izmaksas. Mūsu Natupol risinājumi garantē maksimālu apputeksnēšanu pat sarežģītos apstākļos. Mūsu labākās kamenes nodrošinās nemainīgi augstu kvalitāti un izmaksu lietderību.

Kameņu dzēlumu un alerģiju ārstēšana

Kamenes kopumā ir ļoti miermīlīgi un neagresīvi kukaiņi, kas dzeļ tikai tad, kad tās ir patiesi apdraudētas. Uzziniet vairāk par kameņu dzēlumiem un to, kā apstrādāt kamenes dzēlumu.

Sazinieties ar ekspertu

Koppert Biological Systems

Thanks for your request!

Something went wrong, please try again

Vēlaties uzzināt vairāk par mūsu uzņēmumu un produktiem? Sazinieties ar kādu no mūsu ekspertiem.
Mēs ražojam savus produktus un risinājumus profesionāliem dārzkopjiem.

Šī vietne ir aizsargāta ar reCAPTCHA, un tiek piemērota Google konfidencialitātes politika un pakalpojumu sniegšanas noteikumi.
Šī vietne ir aizsargāta ar reCAPTCHA, un tiek piemērota Google konfidencialitātes politika un pakalpojumu sniegšanas noteikumi.

Abonējiet mūsu biļetenu

Saņemiet jaunumus un informāciju par savām kultūrām tieši savā pastkastē

Šī vietne ir aizsargāta ar reCAPTCHA, un tiek piemērota Google konfidencialitātes politika un pakalpojumu sniegšanas noteikumi.
Ritināt līdz augšai