Kategorija: Jaunumi
Publicēšanas datums: marts 23, 2023

Integrētā kultūraugu audzēšana: ilgtspējīgas uzņēmējdarbības atslēga

Jūsu uzņēmējdarbības, saimniekošanas mērķis ir saražot bagātīgu augstākās kvalitātes ražu. Tomēr klimata, likumdošanas izmaiņas un ierobežojumi (mazāk iespēju izmantot ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus, kā arī emisiju kontrole) un fakts, ka slimības un kaitēkļi kļūst noturīgāki pret konkrētām aktīvām vielām, tas viss rada sarežģījumus mērķa sasniegšanai. Tāpēc integrētās kultūraugu audzēšanas sistēmas un programmas sāk spēlēt arvien pieaugošu lomu saimniekošanas spējā veiksmīgi un efektīvi saražot nepieciešamo ražu un sasniegt uzņēmējdarbības mērķus.

Kas ir integrētā kultūraugu audzēšana?
‘Integrētā kultūraugu audzēšana’ (angliski, ICA – Integrated Crop Management) ir holistiska, daudzpusīga pieeja, kas nodrošina uzmērījumus un veic analīzi, lai nodrošinātu optimālu kutūraugu attīstību, veicinot ražošanu gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.

Integrētās kultūraugu audzēšanas sistēmas uzmērījumi ietver optimālu augu rotāciju, šķirņu izvēli, mēslošanas līdzekļu un mēslošanas izvēli, augsnes veselību un ūdens kontroli un apsaimniekošanu, kā arī integrēto kaitēkļu kontroles metodi (angliski, IPM - Integrated Pest Management).

Izmantojot dabīgos kaitēkļu ienaidniekus virs un zem zemes

Integrētās Kultūraugu Audzēšanas sistēmas ieviešana ir sarežģīta un prasa no saimnieka skaidru ilgtermiņa redzējumu. Augsne ir Jūsu vissvarīgākais pamatlīdzeklis: uzturot to veselu un auglīgu, Jūs gūstat papildus jaudu savai ražošanai. Pārmērīga mēslošanas un augu aizsardzības līdzekļu lietošana nedod augsnei nekādu labumu un, patiesībā, tā ir kaitīga veselīgai augsnes pastāvēšanai – kaitīga vērtīgām nematodēm, sēnītēm, baktērijām, bitēm, zirnekļiem, plēsējērcēm un citiem dzīviem organismiem.

Lai kā, integrētā kultūraugu audzēšanas metode palīdz gūt izteikti lielāku labumu no kaitēkļu dabīgajiem ienaidniekiem. Tie ir kukaiņi, kas dabīgi dzīvo apkārtējā vidē, tai skaitā arī ap Jūsu audzētajiem augiem un tie ir tīklspārņi, mārītes, ziedmušas vai pangodiņi. Šie kukaiņi var Jums palīdzēt cīņā pret konkrētiem kaitēkļiem, kā, piemēram, laputis.

Ilgtspējīga saimniekošana
Jūs varat saglabāt šos dzīvos organismus dzīvus un veselīgus, izdarot pareizu izvēli un, ja Jums tomēr nepieciešams izmantot ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus, lietot selektīvas iedarbības produktus. Tas palīdzēs nodrošināt kaitēkļu dabīgo ienaidnieku vērtību gan virs, gan zem zemes. Un tam ir kritiska nozīme, lai sasniegtu labu, augstas kvalitātes ražu gan šobrīd, gan tuvā un tālā nākotnē. Vai arī Jūs varat droši teikt: “Integrētā kultūraugu audzēšana ir panākumu atslēga ilgtspējīgai saimniekošanai un uzņēmējdarbībai”.