Kategorija: Jaunumi
Publicēšanas datums: aprīlis 05, 2022

Ķirbjus apputeksnē kamenes

Tajā brīdī, kad Flevopoldera (Nīderlande) ķirbji sāk ziedēt, ir īstais laiks izvietot kameņu saimes šajos laukos. Šodien, 20.jūlijā Džerards de Pee (Gerard de Pee) no Agrifirmas un Franks Dafi (Frank Duffy) no KOPPERT darbojās kopā, izvietojot NATUPOL Booster kameņu saimes dažādu audzētāju laukos. Natupol Booster ir liela kameņu saime īpaša dizaina un konstrukcijas stropā, kas veidots atklāta lauka kultūrām. Papildus ventilācija nodrošina to, ka saime mazāk cieš no kondensāta vai liela karstuma. Tikko stropi ir izvietoti, kamenes uzreiz ķeras pie apputeksnēšanas.

Franks Dufi skaidro: “Divi stropi uz hektāru ir nepieciešami, lai nodrošinātu optimālu apputeksnēšanu. Tiem jābūt novietotiem šķērsām visai platībai. Ņemot vērā, ka augi šajā augšanas stadijā ir diezgan zemi, jāpārliecinās, ka kameņu stropi neatrodas tiešos Saules staros. Stropu nosegšana ar vairogiem pasargā tos no pārkaršanas, kas, attiecīgi, samazinātu kameņu efektivitāti.“

Stabila kvalitāte un uzglabāšanas laiks

KOPPERT ir testējis kameņu saimes ķirbju laukos vairākus gadus. Arvien vairāk ķirbju audzētāji sāk izmantot kameņu saimes ķirbju apputeksnēšanai un ir ļoti apmierināti ar sasniegto rezultātu. Ķirbju forma kļūst izlīdzinātāka, kā arī NATUPOL Booster kameņu saimju izmantošana palīdz pagarināt uzglabāšanas laiku, pateicoties uzlabotai ķirbju kvalitātei. Šie ieguvumi ir izteikti lielāki reģionos, kuros ir salīdzinoši maz dabīgo apputeksnētāju.