Kategorija: Jaunumi
Publicēšanas datums: maijs 05, 2022

Kontrolējot tripsi: daudz iespēju!

Tripsis var radīt nopietnas problēmas audzētājiem plašā kultūru klāstā. Šī kaitēkļa apkarošana ir nozīmīgs faktors labai ražai, tāpēc koncentrēšanās uz bioloģisko kontroli ir svarīgs moments augu aizsardzībā. KOPPERT ir attīstījis plašu produktu klāstu, kas nodrošina tripša kontroli. Jūs varat būt drošs, jo nedodaties cīņā ar tripsi viens pats!

Kad jātiek galā ar tādu kaitēkli kā tripsis, pats svarīgākais ir darboties sistemātiski. Tajā brīdi, kad ir pieejams pilns produktu klāsts cīņai ar tripsi, ir jāsaprot, ka ne visi produkti var tikt izmantoti vienlaicīgi, lai nesarežģītu situāciju vai neradītu citas problēmas, kā arī produktu lietošanas secība ir svarīga. Piemēram, vienlaicīga dažādu plēsējērču lietošana nav ieteicama, kā arī, ja ķīmisko augu aizsardzības līdzekļu lietošana šķiet nepieciešama, jāņem vērā to ietekme uz bioloģiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem, kuri tiek izmantoti pirms, pēc vai vienlaicīgi. Ja tas netiek ņemts vērā, Jūs riskējat sagraut bioloģisko aizsardzības līdzekļu programmu jūsu siltumnīcās vai laukā.

Plēsējērču izvēle

Dekoratīvajās kultūrās plēsējērces ir galvenā izvēle cīņā ar tripsi. Jūs varat izvēlēties no trim galvenajiem un plašāk lietotajiem produktiem: Swirskii, Montdo-Mite, un Cucumeris. Plēsējērces izvēle visefektīvākajai augu aizsardzībai ir atkarīga no dažādiem faktoriem: kultūras, klimata (temperatūras un mitruma), iepriekšējās pieredzes, Jūsu pašu prioritātēm, kā arī likuma prasībām. Ceturtais plēsējērces produkts ir Limonicus. Šī plēsējērce cīnās gan ar tripsi, gan baltblusiņu. Citi produkti satur Stratiolaelaps scimitus un Macrocheles robustulus plēsējērces. Ražojošiem dārzeņiem, tādiem kā paprika un baklažāni, preventīva laupītājblakts Orius izlaišana ir svarīgs priekšnosacījums veiksmīgai cīņai ar tripsi. Tomēr jāuzmanās: šī laupītājblakts ir ļoti jutīga pret jebkuru ķīmiju.

Kūniņas stadijai nepieciešama īpaša pieeja

Papildus un diezgan liela problēma ir tripša kūniņas, kuras liela daļa sakrīt uz zemes vai atrodas podos augsnē, un ar tām ir ļoti grūti cīnīties. Lai kā, ir produkti, kuri lieliski tiek galā ar šo problēmu. Ir pieejamas entomopatogēnās nematodes kā Steinernema feltiae. Ir arī produkts Mycotal, kas ir īpaši efektīvs pret kāpuriem. Sēnīšu Lecanicillium muscarium sporas šajā produktā sadīgst uz kukaiņiem (kāpuriem) un micēlijs iekļūst organismā. Tajā brīdī kāpurs iet bojā. Cīņa ar kūniņām ir svarīga, lai samazinātu nākamo tripša populāciju.

Galu galā, arī līmpapīri un līmlentas ir nozīmīgs instruments tripša savlaicīgas klātbūtnes noskaidrošanai un, šajā gadījumā runa iet par līmlentām Rollertraps, arī tripša ķeršanai un tādā veidā populācijas samazināšanai. Protams, līmpapīri un līmlentas jāizvieto pareizi, lai nodrošinātu, ka tie ir tripša pārvietošanās ceļā. Pievilinātājs Lurem TR ir lielisks līdzeklis tripša pievilināšanai.

Nepieciešama papildus informācija?

Ja vēlaties uzzināt vairāk par tripša kontroles iespējām Jūsu saimniecībā, lūdzu sazinieties ar KOPPERT konsultantu Jūsu valstī