Kategorija: Jaunumi
Publicēšanas datums: maijs 12, 2021

Spēciniet ziedu veidošanos krūmmellenēm

Spēciniet ziedu veidošanos krūmmellenēm

Ziedu veidošana ir viens no kritiskākajiem posmiem krūmmelleņu attīstības un ražošanas ciklā. Krūmmellenēm ziedi tiks apputeksnēti un aizmetīsies augļi 2-3 nedēļu periodā, kura laikā augi saskarsies ar spēcīgu hormonālo disbalansu, bet tajā pašā laikā ir jānodrošina veiksmīga augu “grūtniecība”. Neraugoties uz standarta mēslošanu, augiem nepieciešams papildus liels daudzums mikroelementu un kalcija. Ja krūmmellenes nesaņem šo nepieciešamo daudzumu, lai stiprinātu hormonālo disbalansu, augi sāk kaitēt paši sev, kā rezultātā kļūst uzņēmīgi pret dažādām slimībām, kā arī pievilcīgāki kaitēkļiem.

Ir daži vienkārši pamatnosacījumi, kas var nodrošināt augiem pietiekamu barības vielu daudzumu:

  • Lietojiet saknes attīstošu preparātu agri pavasarī, lai spēcīgāk attīstītos auga sakņu masa un sakņu kvalitāte. KOPPERT šādam mērķim iesaka biostimulantu Vidi Parva. Vēl labākam rezultātam iesaka Vidi Parva kombinēt ar TRIANUM, celma T22 trihodermas produktu, kas kolonizēs saknes un veicinās barības vielu uzņemšanu, kā arī pasargās no patogēniem.
  • Vienreiz vai divreiz veiciet lapu mēslošanu ar jūras aļģu ekstraktu, kā arī viegli uzņemamu kalciju kritiskajā ziedēšanas un augļu aizmešanās periodā. Jūras aļģu ekstrakts jeb biostimulants Vidi Fortum satur lielu daudzumu augiem viegli uzņemamu mikroelementu, kas nodrošina nepieciešamo daudzumu šajā ražai nozīmīgajā periodā. Barības vielu uzņemšanas koeficients ir ļoti augsts, jo visi produkta sastāvā esošie elementi ir augiem pieejamā formā. Kalcijs ir ļoti svarīgs pirmajā attīstības fāzē pēc apputeksnēšanas. Augi ļoti viegli uzņem Veni Calcium, pateicoties tā unikālajai tehnoloģijai. Izmantojot šo produktu lapu mēslošanai, kalcijs kļūst pieejams augiem tad, kad tas ir nepieciešams.

Izmantojot šo lapu mēslojumu, augi to izmantos ražības kāpināšanai un auga spēcināšanai. Tiklīdz ir optimizēts ģeneratīvo pumpuru skaits rudenī, nodrošināta aktīva piebarošana un barības vielu līdzsvars ziedēšanas un apputeksnēšanas periodā, nedrīkst arī aizmirst par pamata mēslošanu un laistīšanu, lai krūmmellenes būtu gatavas izcilai ražai.