Kategorija: Jaunumi
Publicēšanas datums: septembris 01, 2022

Strauji palielinās Trianum-G pārdošanas apjomi atklāta lauka kultūrām

Trianum-G ir spējis gūt panākumus daudzās atklāta lauka kultūrās. Arvien lielāks skaits zemnieku un atklāta lauka dārzeņu audzētāju Nīderlandē uzsākuši mūsu bioloģiskā fungicīda Trianum-G izmantošanu kā alternatīvu ķīmiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem.

“Mēs redzam ļoti pozitīvus rezultātus dažādās atklāta lauka kultūrās, lietojot Trianum-G. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc arvien vairāk zemnieku sāk izmantot šo augu aizsardzības līdzekli,” saka agronomijas konsultants Frenks Druifs (Frank Druyff).

Trianum pamatā ir Trichoderma harzianum celms T22. Kamēr augu aizsardzības līdzeklis cīnās pret augsnes sēnīšu slimībām kā Pythium spp., Fusarium spp., Rhizoctonia spp., vienlaicīgi tas arī palielina auga noturību pret dažādiem stresiem, ko izraisa slimības un nelabvēlīgi barības vielu daudzuma, ūdens vai klimata apstākļi. Trianum veicina arī barības vielu absorbciju, kas nodrošina izteikti labāku sakņu sistēmas attīstību, kā arī kopējo virszemes daļas auga attīstību. Trihodermas T22 sēnīšu micēlijs aug ap saknēm, bloķējot patogēnu piekļuvi saknēm un augam kopumā kā arī atņem patogēniem to barības bāzi (auga saknes). Trianum bojā arī patogēnu sēnīšu šūnu sieniņas, kas veicina to atmiršanu un daudzuma samazināšanos augsnē.

Trianum-G uzrāda ļoti labus rezultātus

“Problēmas ar augsnes patogēniem joprojām ir aktuālas saimniecībās, kur izmanto aršanas tehnoloģiju, kā arī citās atklāta lauka audzēšanas saimniecībās. Tāpēc ir ļoti labi, ka granulētā Trianum-G versija ir apstiprināta izmantošanai arvien vairāk dažādās kulturās Nīderlandē,” saka Frenks Druifs. Kā piemēru var minēt spinātus (Pythium) un salātus (Fusarium). Pupām arī ir pārliecinoši rezultāti, izmantojot Trianum-G. “Mēs esam pārliecinājušies, ka Trianum-G dod pozitīvu efektu uz augļa lieluma un formas izlīdzināšanu, pākšu aizmešanos un agrāku ziedēšanas sākumu,” Frenks Druifs turpina. Trianum-G veicina augu skaita palielināšanos un dod vienlaicīgāku izdīgšanu sīpoliem un spinātiem. Spānijas un Itālijas kartupeļu un sīpolu audzētāji informē par ļoti labiem rezultātiem cīnoties pret Rhizoctonia un Fusarium. “Arvien vairāk zemnieku un atklāta lauka dārzeņu audzētāju lieto mūsu bioloģisko fungicīdu Trianum-G. Mūsu produkts ir vilinoša alternatīva ķīmiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem arvien lielākā skaitā kultūru,” papildina Frenks Druifs.

“Trianum-G izmanto, lai pasargātu arī bietes un pastinakus un šobrīd uzrāda ļoti spēcīgus rezultātus burkānu laukos. Dīgtspēja ir labāka, lielāks augu skaits uz kvadrātmetru, mazāki zaudējumi, burkānu lielums un forma ir izlīdzinātāki, t.i., mazāk nestandarta augļu. Jūs varat pamanīt arī citus, mazāk pamanāmus ieguvumus no šī augu aizsardzības līdzekļa izmantošanas,” Frenks Druifs dalās savos novērojumos.

Pētījumi turpinās

Koppert pieliek pūles, lai izpētītu un reģistrētu Trianum-G arvien lielākam kultūru skaitam, turpinot pētīt šī produkt ietekmi uz jauniem patogēniem un produkta izmantošanu dažādās iekārtās un sistēmās. “Trianum kļūst arvien pieprasītāks. Daudzi zemnieki vēlas sākt to izmantot, kad izdzird par tā izmantošanas pozitīvajiem rezultātiem un redz rezultātus savos laukos,” secina Frenks Druifs.