Kategorija: Jaunumi
Publicēšanas datums: jūnijs 01, 2022

Tīklērce tika izskausta ļoti īsā laikā

Vēsturiski, jau pašā sākumā, Koppert, izveidoja pamatus cīņai ar tīklērci. Laikam ejot, Spidex ir kļuvis par vienu no uzņēmuma atzītākajiem un nozīmīgākajiem produktiem. Pēc daudzu gadu izpētes, Spidex tagad ir pieejams jaunā formulācijā, kas ir pat vēl efektīvāks cīņā ar tīklērci - Spidex Vital. KAS Magazine apzināja ražotāju, izplatītājus, kā arī audzētājus, kas dalījās pieredzē, izmantojot jauno produktu. Šajā rakstā mēs atspoguļojam viena no audzētājiem Fransa van Hultena (Frans van Hulten ) viedokli.

Franss van Hultens, Dutch Berries galvenais agronoms Zuilihemā, bija viens no pirmajiem, kas novēroja Spidex Vital efektivitāti pagājušajā ziemā. Decembra sākumā plēsējērces tikai izlaistas 4 ha platībā zemenēm Sonata, kas audzētas mākslīgajā apgaismojumā. Tas bija izmēģinājums, var teikt noslēguma pārbaude, pēdējais tests, pirms laist produktu tirgū.

Šo Koppert praktisko izmēģinājumu zemeņu saimniecībā uzraudzīja Pauls van de Vens (Paul van de Ven), Vos Capelle pārdošanas vadītājs, viens no Koppert izplatītājiem. Spidex Vital izgāja cauri šim ģenerālmēģinājumam vienkārši izcili. Plēsējērces, netērējot laiku lieki, uzreiz ķērās pie darba, uzbrūkot tīklērcei. Fransam van Hultenam ir pilnīgi skaidrs, ka jaunā formulācija, jaunais produkts bez jebkādām šaubām ir uzlabojums, kas sniedz rezultātu. “Šī uzlabotā Spidex formula noteikti sniedz ātrāku rezultātu kā vecā versija. Plēsējērces uzsāk savu pienākumu pildīšanu ar daudz lielāku sparu. Tās nekavējoties ir aktīvas, tikko tiek izlaistas uz augiem. Tīklērces tika izskaustas ļoti īsā laika sprīdī,” viņš saka.

Spars un vitalitāte ir galvenais ieguvums

Spidex Vital tīklērču spars ir galvenais ieguvums, jo tas nodrošina ātrāku uzsākšanu un ilgāku darbības laiku pēc produkta pielietošanas. “Plēsējērces var izdzīvot ilgāku laiku, ja Spidex Vital ir izmantos nedaudz par ātru, pat ja vēl nav tīklērces invāzijas. Vai arī ir notikusi nelaime un tīklērce jau uzsākusi savu postošo darbību, bet Spidex Vital vēl nav izmantots. Šajā gadījumā ātrāka darba uzsākšana atkal ir šī produkta izteikta priekšrocība. Spidex Vital plēsējērces darbojas kā raķetes. Tās neminstinās, neadaptējas, bet dodas cīņa ar tīklērci uzreiz pēc izlaišanas. Spidex Vital iznīcina tīklērci visīsākajā laika periodā.”

Jāsaka, ka tīklērces populācija nebija īpaši liela, bet tas nemazina efektivitātes kopējo rezultātu. Turpmāk van Hultens dos produktam ikvienu iespēju pierādīt sevi no jauna. “Vēlāk šajā sezonā mēs izmantosim iespēju pielietot Sipdex Vtal visos 24 zemeņu siltumnīcas hektāros,” viņš secina. “Ja mums būs sausākas dienas ar zemāku mitrumu gaisā, tīklērces vairosies neticami ātri, tāpēc mums tas var būt izaicinājums, ar kuru jātiek maksimāli ātri galā. Mēs novērosim kā uzvedas plēsējērce, ja tīklērces populācija ir izteikti lielāka nekā rudenī. Man ir interesanti pavērot vai plēsējērces ir tikpat rijīgas un spēj tikpat ātri ierobežot tīklērces populāciju kā rudenī un vai tās saglabās savu sparu un dzīvotspēju līdz sezonas beigām.”

Pilnībā pārliecināts

Galvenais agronoms ir pilnībā pārliecināts, ka Spidex Vital plēsējērces varēs pasargāt pavasara zemenes no tīklērces invāzijas. Sekojot līdzi situācijai un izmantojot nelielus papildus Spidex Vital daudzumus, situācija tiks pilnībā kontrolēta. “Kur vien iespējams, mēs cenšamies augiem samazināt stresu un uzturēt tos veselīgus, izmantojot bioloģiskos augu aizsardzības līdzekļus un šis nesen uzlabotais produkts noteikti mums palīdzēs. Tas lieliski saskan ar mūsu izvēlēto augu aizsardzības produktu stratēģiju,” skaidro van Hultens.