Kategorija: Jaunumi
Publicēšanas datums: jūlijs 07, 2022

Trianum veiksmīgi ierobežo Fusarium atklāta lauka salātos

Itāļu salātu audzētājs Stelio Porrini un Fabrizio Cimarrosti, pateicoties Trianum, ir izteikti samazinājuši ķīmisko pesticīdu izmantošanu un ir uzlabojuši savu augu veselību.

Ziemeļitālijas Guidizzolo ir nozīmīgs reģions lapu dārzeņu ražošanā. Gandrīz 400 ha ir paredzēti lapu salātu ražošanai atklātā laukā un plēves siltumnīcās. Šeit, nozīmīgakajā lapu dārzeņu audzēšanas reģionā Fusarium oxysporum f. sp. lactucae ir viens no galvenajiem ierobežojošiem faktoriem salātu komerciālai ražošanai vasaras periodā. Šis patogēns, pirmo reizi atklāts Japānā, šobrīd ir zināms ASV un daudzās Eiropas valstīs, t.sk., Beļģija, Itālija, Nīderlande un Portugāle.

Drošs un uzticams bio fungicīds

“Pateicoties Trianum, šobrīd es varu kontrolēt Fusarium un Sclerotinia vienlaicīgi un man nav nepieciešams izmantot ķīmiskos fungicīdus,” saka Fabrizio Cimarrosti. “Lai kāpinātu efektivitāti, es iestrādāju Trianum sējas laikā, tādēļ jau pie piķēšanas sakņu sistēma ir kolonizēta un pasargāta. Tas ir īpaši ļoti svarīgi pārstādīšanas laikā vasarā, jo augsnē ir augsts patogēnu līmenis un siltais laiks veicina Fusarium agresivitāti. Kopš mēs lietojam Trianum, mēs esam spējīgi nozīmīgi samazināt ķīmijas izmantošanu mūsu saimniecībā,” turpina Stelio Porrini.

Divi produkti katrai situācijai

Klientiem ir pieejams divu veidu Trianum formulācijas – mikrogranulās (Trianum-G) un pulverveida (Trianum-P). Tas ļauj audzētājiem izmantot dažādas iekārtas šī produkta iestrādāšanā, izvēloties no tām, kas ir pieejamas konkrētajā saimniecībā un uzticēties T. harzianum T22 augstajai efektivitātei.

“Man patīk, ka ir pieejams divu veidu Trianum,” saka Stelio Porrini. “Pārstādot atklātā laukā, pavasarī un vasarā, es izmantoju Trianum-G savā mikrogranulu izkliedētājā, tāpēc jaunstādu sakņu sistēma ir tiešā kontaktā ar minēto produktu. Ziemas periodā, kad ražošana notiek plēves siltumnīcās, es izmantoju Trianum-P. Šajos apstākļos to ir vieglāk un daudz efektīvāk pielietot laistīšanas sistēmā vai smidzinot tieši pēc piķēšanas.”

Veseli augi

Ir labi zināms, ka Trianum uzlabo arī barības vielu un ūdens uzņemšanu, turklāt tas stiprina auga noturību pret mainīgiem un nevēlamiem klimatiskajiem un agronomiskajiem apstākļiem.

“Mēs izmantojam Trianum jau četrus gadus un tā efekts uz augiem ir acīmredzams: augi izskatās veselīgāki, labāķ veido sakņu sitēmu un labāk veidojas lapotne,” papildina Stelio un Fabrizio.