Patērētāji

Patērētāji

Ik dienu Koppert palīdz audzētājiem un lauksaimniekiem visā pasaulē dabiskā un ilgtspējīgā veidā cīnīties pret kaitēkļiem un slimībām. Šādi mēs tiecamies sniegt aktīvu ieguldījumu ilgtspējīgā sabiedrībā, nodrošinot nekaitīgu pārtiku pietiekamā daudzumā, lai pabarotu strauji augošo cilvēku skaitu.

Mūsu kaitēkļu dabisko ienaidnieku, kameņu un mikrobioloģisko risinājumu ražošana ir zināšanu ietilpīgs process. Turklāt mūsu produktu izmantošanai ir vajadzīgs intensīvs atbalsts. Tāpēc Koppert pārdod savus produktus tikai profesionāliem audzētājiem un lauksaimniekiem.

Mēs esam sagatavojuši sarakstu ar bieži uzdotiem jautājumiem, lai jums kā patērētājiem nodrošinātu pēc iespējas labāku pakalpojumu. Ceram, ka jūs šajā sarakstā atradīsiet atbildi uz jūsu jautājumu.

Bioloģiskā augu aizsardzība

Kas ir bioloģiskā augu aizsardzība?
Bioloģiskās augu aizsardzības pamatideja ir ļoti vienkārša: lai cīnītos pret kaitīgajiem kukaiņiem, tiek izlaisti to dabiskie ienaidnieki, piemēram, plēsējērces, mārītes un parazītlapsenes, kurus parasti apzīmē vienā vārdā — “entomofāgi”. Koppert piegādā dažādu sugu parazītlapsenes, plēsīgas ērces, blaktis un vaboles, pangodiņus un zeltactiņas. Apmeklējiet mūsu YouTube kanālu, lai redzētu, kā entomofāgi uzbrūk savam medījumam.

 • Kāpēc izmantot bioloģisko augu aizsardzību?
  Kāpēc izmantot bioloģisko augu aizsardzību?

  Audzētāji visā pasaulē plaši izmanto bioloģisko augu aizsardzību. Tā rezultātā ir būtiski samazinājusies insekticīdu izmantošana dārzkopībā, savukārt dārzkopji iegūst lielāku un kvalitatīvāku ražu. Ar bioloģiskās augu aizsardzības palīdzību audzētie produkti ir veselīgi un nekaitīgi gan patērētājiem, gan videi. Lielveikali, kas tirgo dārzeņus un ziedus, par ļoti svarīgiem uzskata tādus aspektus kā ilgtspējība un nekaitīgums videi.

 • Kur es varu nopirkt jūsu produktus?
  Kur es varu nopirkt jūsu produktus?

  Mēs nepārdodam savus produktus privātpersonām un dārzniekiem amatieriem. Profesionāli audzētāji var sazināties ar kādu no Koppert produktu izplatītājiem.

 • Kā es varu zināt, vai lielveikalā tirgotie augļi un dārzeņi ir audzēti ilgtspējīgā veidā, izmantojot bioloģisko augu aizsardzību?
  Kā es varu zināt, vai lielveikalā tirgotie augļi un dārzeņi ir audzēti ilgtspējīgā veidā, izmantojot bioloģisko augu aizsardzību?

  Arvien vairāk audzētāju kaitēkļu un slimību apkarošanai izmanto to dabiskos ienaidniekus, nevis ķimikālijas, tomēr veikala plauktos tas nav acīmredzams. Jautājiet sava lielveikala darbiniekiem un mudiniet viņus tirgot ilgtspējīgi audzētus produktus.

  Ja jūs nopērkat produktu, kas apzīmēts kā “bioloģisks produkts”, jūs varat būt droši, ka tā audzēšanai nav izmantotas ķīmiskas augu aizsardzības metodes.

 • Es nopirku augu ar Koppert plāksnīti/paciņu. Ko man ar to darīt?
  Es nopirku augu ar Koppert plāksnīti/paciņu. Ko man ar to darīt?

  Pie auga pievienotā plāksnīte/paciņa nozīmē, ka kaitēkļu apkarošanai tika izmantoti dabiski ienaidnieki. Tā ir laba pazīme un nozīmē, ka jūs nopirkāt ilgtspējīgi audzētu augu! Jūs varat atstāt plāksnīti/paciņu pie auga. Iespējams, ka tajā vēl ir atlikuši kaitēkļu dabiskie ienaidnieki, kas turpinās cīnīties pret kaitēkļiem uz auga. Neuztraucieties par šiem kukaiņiem: tiem rūp tikai kaitēkļi un tie nobeigsies, kad kaitēkļi būs iznīcināti.

Dabiska apputeksnēšana

Kas ir dabiska apputeksnēšana?
Tādus dārzeņus kā tomāti un saldie pipari bieži pavairo siltumnīcās. Līdz brīdim, kad gardais tomāts nonāk uz jūsu šķīvja, tas jau ir mērojis garu ceļu. Lai tomāts varētu sākt augt, augam vispirms ir jāizveido auglis. Dabā kukaiņi un citi dzīvnieki nodrošina apputeksnēšanu un tādējādi arī augļa aizmešanos. Bites ir tradicionālas svarīgas laukaugu un dārzkopības kultūru apputeksnētājas. Kamenes ir tuvas bišu radinieces. 1987. gadā tika konstatēts, ka kamenes var būt ļoti noderīgas siltumnīcās audzētu augu apputeksnēšanai.

 • Kāpēc izmantot dabisko apputeksnēšanu?
  Kāpēc izmantot dabisko apputeksnēšanu?

  Kameņu izmantošana ļauj audzētājiem ietaupīt daudz laika un roku darba. Augus citādi nāktos apputeksnēt manuāli. Tāpat ir skaidri pierādīts, ka kameņu veiktā dabiskā apputeksnēšana sniedz labākus rezultātus. Tā uzlabo apaugļošanu, augļu kvalitāti un nodrošina lielāku ražu.

  Koppert ražo dažādu veidu kamenes dažādās valstīs atkarībā no vietējiem normatīvajiem aktiem. Kamenes tagad ražo ne tikai tomātiem; mūsu stropus un kamenes iegādājas vairāk nekā 120 dažādu kultūru audzētāji. Kopš darbības sākšanas esam saražojuši miljardiem kameņu. Laikā, kad ir apdraudēta bišu un citu kukaiņu nodrošinātā dabiskā apputeksnēšana, kameņu pavairošana ir svarīgāka nekā jebkad iepriekš.

 • Kāda ir atšķirība starp kamenēm un bitēm?
  Kāda ir atšķirība starp kamenēm un bitēm?

  Kamenes izmanto vibrācijas apputeksnēšanu, kas ir ļoti svarīga tomātiem un sniedz ieguvumus arī melleņu apputeksnēšanā.
  Kamenes arī labprāt strādā līdzās bitēm.

  Galvenā atšķirības ir šādas:

  • kamenes ir lielākas un matainākas nekā bites;
  • kamenes neražo medu;
  • kamenes dzīvo mazākās saimēs (to skaits saimē ir mērāms simtos, nevis desmitos tūkstošu);
  • kameņu saime nepārziemo — pārziemo tikai mātītes.
 • Kāpēc jūs piedāvājat kamenes, nevis bites?
  Kāpēc jūs piedāvājat kamenes, nevis bites?

  Kamenes ir čaklas strādnieces. Viena kamene var apputeksnēt aptuveni 150 kilogramus tomātu, aplidot tūkstošiem ziedu un strādāt 18 stundas dienā. Kamene var nolidot līdz desmit kilometriem no sava stropa un savākt un aiznest putekšņus, kas sver 60 % no pašas kamenes svara. Un kamenēm netraucē slikti laika apstākļi — tās turpina strādāt arī vēsā, vējainā laikā. Tas izskaidro, kāpēc kamenes izmanto līdztekus bitēm, kuras sliktos laika apstākļos labprātāk paliek savā stropā. Turklāt Koppert kamenes ir ārkārtīgi veselīgas. Neatkarīgi institūti novērtē kameņu kvalitāti un veselību, un Koppert veic savas stingras pārbaudes.

 • Kā es varu pasūtīt kameņu saimi?
  Kā es varu pasūtīt kameņu saimi?

  Diemžēl patērētāji nevar pasūtīt kameņu saimes.

 • Mani sadzēla kamene. Ko man darīt?
  Mani sadzēla kamene. Ko man darīt?

  Šī informācija par kameņu dzēlumiem sniedz norādījumus, kas palīdz samazināt iespēju, ka jums iedzeļ kamene, un arī informē par iespējamo reakciju uz dzēlienu un dzēlumu ārstēšanu.

Mikrobioloģiski risinājumi

Papildus derīgajiem organismiem un apputeksnētājiem tādi mikroorganismu produkti kā baktērijas un sēnītes veido trešo pīlāru augu ilgtspējīgai audzēšanai. Kaut arī tos nevar saskatīt ar neapbruņotu aci, šiem produktiem, kurus var izmantot gan augsnē, gan virs tās, ir potenciāls paveikt neticamas lietas. Tie cīnās pret slimībām un kaitēkļiem, stiprina augus un uzlabo barības vielu uzsūkšanos. To izstrādei ir nepieciešami kvalitatīvi un dārgi zinātniskie pētījumi.

 • Kā darbojas mikroorganismi?
  Kā darbojas mikroorganismi?

  Konkrētais process var atšķirties, bet bioloģiskais fungicīds Trianum ir lielisks piemērs. Trianum pamatā ir sēne Trichoderma harzianum. T-22 paveida sporas kolonizē auga sakņu sistēmu un atvaira patogēnus.

Referāti/skolas uzdevumi

Vai gatavojat referātu skolai? Ja tā, apmeklējiet https://www.secretagentsinhorticulture.com/, lai iegūtu informāciju par bioloģisko augu aizsardzību, dabisko apputeksnēšanu un mikrobioloģiju. Daudz informācijas var atrast arī www.koppert.com, bet šī informācija ir paredzēta profesionāliem audzētājiem.

Reklāmas materiālu pasūtīšana

Apmeklējiet mūsu interneta veikalu, lai pasūtītu brošūras un citus reklāmas materiālus. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šīs brošūras un bukleti ir paredzēti profesionāliem audzētājiem.