Piesardzības pasākumi saistībā ar produktu izraisītām alerģijām

Piesardzības pasākumi saistībā ar produktu izraisītām alerģijām

Tāpat kā jums var būt alerģija pret kaķiem, ziedputekšņiem un putekļu ērcītēm, var būt arī alerģija pret dabīgajām vielām, ko satur plēsējērces, barības ērces un papildbarības produkti. Ja jums nav alerģijas, bet esat nonācis ciešā un ilgstošā saskarē ar noteiktām vielām, jums tomēr var attīstīties alerģija. Šajā lapā mēs iesakām jums piesardzības pasākumus, ko varat veikt, lai novērstu vai mazinātu alerģiskas reakcijas, kuras izraisa iepriekš minētie produkti.

Kuri produkti ir saistīti ar alerģijas risku?

Alerģiskas reakcijas ir iespējamas, strādājot ar plēsējērcēm, barības ērcēm un papildbarības produktiem, ko pārdod Koppert. Marķējums uz produkta iepakojuma parāda piesardzības pasākumus, kurus var veikt, lai novērstu iespējamās alerģiskās reakcijas.

Nepieļaujiet iedarbību ieelpojot un norijot — nēsājiet masku.
Nepieļaujiet iedarbību caur ādu — valkājiet aizsargapģērbu, kas nosedz rokas un kājas.
Nepieļaujiet iedarbību caur ādu — valkājiet cimdus.

Iedarbība un piesardzības pasākumi

Atkarībā no veida, kādā jūs esat pakļauts šajos produktos esošo vielu iedarbībai, varat veikt īpašus piesardzības pasākumus.

Iedarbība ieelpojot un norijot
Lai novērstu iedarbību ieelpojot un norijot, mēs iesakām nēsāt respiratoru ar vismaz P3 filtru, bet vēlams pilnu masku ar P3 filtru.

Iedarbība caur ādu
Ja pastāv risks iedarbībai caur ādu, mēs iesakām valkāt aizsargapģērbu, kas nosedz rokas un kājas (piemēram, vienreiz lietojamu kombinezonu). Mēs iesakām arī nosegt rokas, valkājot cimdus.

Aplikācijas ierīce

Ja izmantojat aplikācijas ierīci, izvairieties no tieša kontakta un pārliecinieties, ka pūtēja tiešā gaisa plūsmā neviena nav.

Higiēna

Pēc darba pabeigšanas vispirms novelciet cimdus, apavus un apģērbu un tikai tad noņemiet masku. Ja iespējams, notīriet drēbes un apavus darba vietā un neņemiet tos uz mājām, lai izvairītos no alergēnu un citu daļiņu izplatīšanās. Ja mazgājat drēbes mājās, darbā drēbes samitriniet un nogādājiet tās mājās slēgtā plastmasas maisā. Drēbju samitrināšana novērš alergēnu un citu daļiņu izplatīšanos gaisā, atverot maisu.

Iespējamās alerģiskās reakcijas un ārstēšana

Tomēr, ja saskaraties ar vielām iepriekšminētajos produktos un izrādās, ka jums ir alerģija, jums var rasties simptomi, kas saistīti ar ādu (piemēram, sarkana, niezoša āda vai alerģiska ekzēma), degunu (piemēram, šķaudīšana, iesnas vai niezošs deguns) vai acīm (piemēram, niezošas vai asarojošas acis).

Ja jums rodas simptomi un kādi jautājumi, lūdzu, sazinieties ar savu veselības un drošības dienestu vai ārstu. Dzīvībai bīstamas situācijas gadījumā nekavējoties izsauciet neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Faktoru kombinācija

Jutīguma līmenis katrai personai ir atšķirīgs. Alerģija var rasties dažu nedēļu laikā pēc pirmā kontakta brīža, vai arī tā var parādīties pēc vairākiem gadiem. Ne katram, kurš ir pakļauts alergēnu iedarbībai, rodas alerģija. Praksē ir grūti noteikt, kura viela izraisīs alerģisku reakciju. Alerģiju var izraisīt arī citi apkārtējā vidē esošie izraisītāji vai to kopīga iedarbība (putekšņi, klijas vai citas gaistošas vielas jūsu apkārtnē). Jums būtu jāveic alergēnu tests, lai noteiktu, pret kuru vielu jums ir alerģija.

Šī informācija ir paredzēta tikai informatīviem nolūkiem, un to nevar izmantot veselības problēmu diagnostikai vai ārstēšanai, jo tā nav pietiekama, lai aizstātu medicīnisku aprūpi. Ja jums ir veselības problēma vai aizdomas par šādu problēmu, konsultējieties ar ārstu.

Šī informācija tika apkopota sadarbībā ar veselības un drošības dienestu‘Arbodienst Perspectief'.

Bieži uzdotie jautājumi par produktu izraisītām alerģijām

Literatūra

Arbo, R., Meern, D., de Rooij, A., Tamsma, P., en Longaandoeningen, K. C. A., Folgering, G. H., ... & Secretariaat, S. E. VEILIG WERKEN MET BIO-BESTRIJDERS.

de Groot, H. (2003). De prevalentie van beroepsallergie bij werkers in de paprikateelt. TBV–Tijdschrift voor Bedrijfs-en Verzekeringsgeneeskunde, 11(2), 47-52.

Van Toorenenbergen, A. W., & Dieges, P. H. (1984). Occupational allergy in horticulture: demonstration of immediate-type allergic reactivity to freesia and paprika plants. International Archives of Allergy and Immunology, 75(1), 44-47.

Gisele Groenewoud, Occupational Allergy in Horticulture/Beroepsallergie in de glas- en tuinbouw, Rotterdam, 2004, ISBN 90-90 185 25-9.

Bælum, J., Enkegaard, A., Doekes, G., Skov, P. S., Kjærstad, M. B., & Sigsgaard, T. (2007). Health effects of predatory beneficial mites and wasps in greenhouses. Dānijas Vides aizsardzības aģentūra.