Trianum-P

Aktīvā sastāvdaļa:
Trichoderma harzianum T-22
Vispārpieņemtais nosaukums:
Biofungicīds augsnes slimību ierobežošanai
Produktu kategorija:
Bio-fungicide
 • Granulas var viegli iemaisīt ūdenī un introducēt, laistot, izmantojot pilienveida apūdeņošanas sistēmas vai izsmidzinot.

Play
 • Granulas var viegli iemaisīt ūdenī un introducēt, laistot, izmantojot pilienveida apūdeņošanas sistēmas vai izsmidzinot.

Kam izmanto

Kam izmanto

Kad izmantot Trianum-P?

Trianum-P uzlabo augu izturību pret stresu, ko izraisa slimības un neoptimāli apstākļi attiecībā uz nodrošinājumu ar barības vielām, laistīšanu vai klimatiskajiem apstākļiem. Trianum-P arī palīdz palielināt barības vielu uzņemšanu. Tas veicina augšanu un jo īpaši augu sakņu un virszemes daļu attīstību.
Trianum-P izmanto tādām segtās platībās un uz lauka audzētām kultūrām kā dārzeņi, ogas, garšaugi, sīpolaugi, košumaugi, daudzgadīgi augi, zāles velēna un dekoratīvie koki. Produktu var izmantot arī tādiem laukaugiem kā kukurūza un graudaugi. Pārbaudiet produkta etiķeti, lai uzzinātu, kādām kultūrām Trianum–P ir reģistrēts jūsu valstī.

Kā tas darbojas

Kā tas darbojas

Kā Trianum-P darbojas?

Trianum satur derīgās sēnes Trichoderma harzianum T-22 paveida sporas. Ja Trianum izmanto pareizi, tas izveido micēliju, kas aug līdzās auga saknēm un aizsargā tās pret slimībām, piemēram:

 • Fusarium
 • Pythium
 • Rhizoctonia
 • Sclerotinia

Trianum darbības pamatā ir šādi mehānismi:

1. Konkurence par augšanas telpu
Trianum uz augu saknēm aug ātrāk nekā citas augsnes sēnes. Tas neļauj citām sēnēm nostiprināties uz saknēm.

2. Konkurence par barības vielām
Trianum atņem patogēniem nepieciešamo barības avotu, liedzot tiem iespēju attīstīties.

3. Parazitēšana uz patogēniem
Trianum aug ap patogēna micēliju. Patogēna šūnapvalks sabrūk un patogēns iet bojā.

4. Auga stiprināšana
Trianum uzlabo sakņu sistēmu, sekmējot spurgaliņu veidošanos, kas nodrošina labāku ūdens un barības vielu uzņemšanu. Tas savukārt nodrošina spēcīgāku un vienmērīgāku kultūru. Atšķirība ir īpaši ievērojama, ja augi ir pakļauti stresam un/vai tos audzē neoptimālos apstākļos.

5. Rezistences veicināšana
Trianum arī pastiprina auga virszemes daļu aizsardzības mehānismu jeb t. s. inducēto sistēmisko rezistenci (ISR).

6. Šķīstošā un nešķīstošā formā esošu barības vielu uzņemšanas veicināšana
Barības elementi, piemēram, noteikti mikroelementi un fosfāti, dažkārt ir nešķīstoši augsnē un tāpēc augs tos nespēj uzņemt. Tas visbiežāk notiek skābās augsnēs (t. i., ar zemu pH). Fosfāti bieži veido nešķīstošus savienojumus ar kalciju, dzelzi un citiem mikroelementiem.

Trianum piemīt spēja padarīt noteiktas nešķīstošā formā esošas barības vielas pieejamas augiem. Noteikti mikroelementi, piemēram, mangāns, ir svarīgi, lai augi spētu cīnīties pret slimībām. Mangāns ir svarīgs augu dabiskajai aizsardzībai pret slimībām.

Trianum veido noteiktas vielas, kas cita starpā pārveido dzelzi no Fe3+ par Fe2+, tādējādi ļaujot augiem to uzņemt.

Produkta specifikācijas

Produkta specifikācijas

Trianum-P tirgo dažādos iepakojumos atkarībā no valsts: 45 g (tikai Kenijā), 250 g, 500 g un 5 kg polietilēna maisos ar kartona ārējo iepakojumu.
Preparatīvā forma: Ūdenī disperģējošas granulas (WG)
Koncentrācija: 1 % (masas) Trichoderma harzianum T-22 paveida sporas (1 x 109 sporas/g) un 99 % (masas) inertas sastāvdaļas

Norādījumi par lietošanu

Norādījumi par lietošanu

Trianum-P lietošana

Trianum-P var izmantot ar laistīšanas metodi, pilienveida sistēmām vai izsmidzināšanu augsnē sēšanas brīdī. Lai sasniegtu optimālu rezultātu, apstrādājiet augus ar Trianum-P pēc iespējas agrāk.

Šķīduma sagatavošana:

 • Spainī sajauciet 1 daļu Trianum-P un 5 daļas ūdens.
 • Kārtīgi samaisiet.
 • šķīdumu pievienojiet nepieciešamajam ūdens daudzumam, lai iegūtu gatavo laistīšanas šķīdumu.
 • Pastāvīgi maisiet, lai sporas šķīdumā būtu vienmērīgi sadalītas (sporas nešķīst ūdenī un tām ir tendence nogulsnēties trauka apakšā).
 • Veiciet laistīšanu šķīduma sagatavošanas dienā.

Lietošana ar laistīšanas vai smidzināšanas metodi:

 • Trianum-P var izmantot bez īpaša laistīšanas aprīkojuma. Pēc lietošanas rūpīgi izskalojiet aprīkojumu ar ūdeni.
 • Izmantojiet pietiekamu šķīduma daudzumu, lai garantētu substrāta vai augsnes samitrināšanu, bet vienlaikus izvairītos no aiztecēšanas.

Lietošana ar pilienveida laistīšanas sistēmām:

 • Trianum-P sporām ir ātri jāsasniedz saknes (sporu kvalitāte ūdenī ar laiku pasliktinās). Nepievienojiet Trianum-P sistēmā pirms smilšu filtra un nodrošiniet, lai pilienveida laistīšanas sistēmas filtri būtu tīri (sporas var pielipt pie filtros esošiem organiskiem materiāliem).
  Lai uzlabotu sporu piestiprināšanos pie saknēm, nepieļaujiet aiztecēšanu pirmajās divās dienās pēc produkta lietošanas. Trianum-P nav sistēmisks produkts, tāpēc augs to neuzņem.

Neizmantojiet dezinfekcijas līdzekļus pilienveida laistīšanas sistēmās vismaz vienu dienu pirms un divas dienas pēc Trianum-P lietošanas.

Play

Optimāli Trianum-P lietošanas apstākļi

Trianum-P izmanto kā profilaktisku līdzekli. Lai sasniegtu optimālu rezultātu, sāciet izmantot Trianum-P veģetācijas cikla sākumā, vēlams, sēšanas, spraudeņu spraušanas vai stādīšanas laikā. Trianum-P labi darbojas dažādos vides apstākļos. Tas attīstās dažādā temperatūrā (10–34°C), ar pH līmeni 4–8, dažādos audzēšanas substrātos un augsnēs un uz daudzu dažādu kultūraugu saknēm.

Blakusiedarbība

Pesticīdiem var būt (ne)tieša ietekme uz bioloģiskiem risinājumiem. Uzziniet, kuriem pesticīdiem ir blakusiedarbība uz šo produktu

Doties uz blakusiedarbību datubāzi
Darbs ar produktiem

Darbs ar produktiem

Glabāšana

Koppert B.V. neatbild par kvalitātes pasliktināšanos, ja produktu glabā ilgāk nekā rekomendēts un/vai nepiemērotos apstākļos.

Glabāšanas instrukcijas:

 • Glabāšanas laiks: sk. derīguma termiņu uz iepakojuma
 • Glabāšanas temperatūra: 4–8°C
 • Glabāt prom no tiešiem saules stariem.

Tiek piemēroti Koppert (Koppert B.V. un/vai tā saistīto uzņēmumu) vispārīgie noteikumi. Izmantojiet tikai produktus, kas atļauti jūsu valstī un jūsu kultūrai. Vienmēr ievērojiet nosacījumus, kas norādīti produktu vietējā reģistrācijā. Koppert neuzņemas atbildību par neatļautu lietošanu. Koppert neatbild par kvalitātes pasliktināšanos, ja produktu glabā ilgāk nekā rekomendēts un/vai nepiemērotos apstākļos.

Nepieciešama palīdzība?