Neoseiulus cucumeris

Plēsīgā ērce Neoseiulus cucumeris (saukta arī par Amblyseius cucumeris) tiek plaši izmantota tripuļu bioloģiskai apkarošanai siltumnīcu kultūrās. Šīs plēsīgās ērces barojas galvenokārt ar tripsu pirmā posma kāpuriem. Neoseiulus cucumeris ir vērtīgs risinājums integrētās kaitēkļu apkarošanas (IPM) stratēģijās, kur tā darbojas kā dabiskais ienaidnieks, lai palīdzētu kontrolēt tripsu populācijas.

Neoseiulus cucumeris kaitēkļu apkarošanai

Neoseiulus cucumeris izmanto šādu kaitēkļu apkarošanai:

  • tripsiem

Neoseiulus cucumeris ērces aktīvi meklē un medī dažādu tripsu sugu pirmās stadijas kāpurus.

Neoseiulus cucumeris barošanās veids

Plēsīgās ērces caurdur savu upuri un izsūc tā saturu. Papildus tripsiem Neoseiulus cucumeris plēso arī vairākus citus sīkus organismus, piemēram, zirnekļa ērces un tarsonemīdās ērces. Tās barojas arī ar putekšņiem, kas ir noderīgi, piemēram, saldo piparu sējumos, jo plēsīgā ērce var ieviesties sējumos, pirms parādās kaitēklis. Plēsīgo ērču panākumi tripšu apkarošanā galvenokārt ir atkarīgi no plēsoņu kāpuru lieluma. Trīspārņu kāpuri cenšas aizsargāties pret plēsīgās ērces uzbrukumu, spēcīgi žņaudzot vēderus. Pirmā posma trīsu kāpurus var pārspēt daudz vieglāk nekā otrā posma kāpurus, un mazākas trīsu sugas kāpurus ir vieglāk pārspēt nekā lielākus. Tādējādi Neoseiulus cucumeris medī gandrīz tikai Rietumu ziedu tripsas(Frankliniella occidentalis) pirmā posma kāpurus. Šīs plēsīgās ērces nimfām ir grūtāk sagūstīt upuri nekā pieaugušajām ērcēm, un tripsus kāpurus, kurus nogalina pieaugušā ērce, dažkārt daļēji apēd nimfas. Optimālos apstākļos 25 °C temperatūrā pieaugusi mātīte Neoseiulus cucumeris dienā apēd aptuveni sešus pirmā posma Rietumu ziedu tripsas(Frankliniella occidentalis) kāpurus un izdēj aptuveni divas olas dienā.

Neoseiulus cucumeris dzīves cikls

Neoseiulus cucumeris dzīves cikls sastāv no šādām stadijām: olšūna, kāpurs, protonimfa, deutonimfa un pieaugušais īpatnis. Olas izdēj uz lapu apakšējās puses, uz lapu matiņiem vai galveno un sānu dzīslu paduses. Tās ir ovālas, baltas, un to diametrs ir aptuveni 0,14 mm. Līnijām ir sešas kājas, tās ir tādas pašas krāsas kā olas un tikai nedaudz lielākas. Lai attīstītos par protonimfu, tām nav nepieciešams baroties. Nimfas ir lielākas par kāpuriem, tām ir astoņas kājas un tās ir gaiši brūnas. Pieaugušām ērcēm ir astoņas kājas, tās ir gaiši bēšas un ar plakanu, iegarenu ķermeni. Tās ir aptuveni 0,4 mm garas. Tēviņi ir mazāki par mātītēm. Protonimfas, deutonimfas un pieaugušās ērces ir ļoti kustīgas un aktīvi meklē barību lapu apakšpusē. Sava lieluma un krāsas dēļ tās ir grūti pamanāmas kultūraugos.

Labākie Neoseiulus cucumeris lietošanas nosacījumi

Neoseiulus cucumeris visefektīvāk darbojas temperatūrā no 15 līdz 25°C. Tas nav efektīvs temperatūrā virs 30°C/86°F. Neoseiulus cucumeris ir jutīgs pret relatīvo mitrumu, kas ir zemāks par 70%.

Neoseiulus cucumeris pudelēs vai spaiņos

Plēsīgā ērce Neoseiulus cucumeris ir pieejama pudelē vai spainītī (Thripex, Thripex-V).

  • Pirms lietošanas pudeli vai spainiņu viegli pagrieziet un sakratiet.
    • o Pudele: Nospiediet vāciņa centru, lai atvērtu dozēšanas atveri.
    • o spainītis: Lai sadalītu Thripex, izmantojiet karoti.
  • Izkaisiet materiālu uz lapām vai uzklājiet nelielas kaudzītes uz akmens vates plāksnēm.
  • Pārliecinieties, ka materiāls paliek uz ievadīšanas vietas vismaz dažas stundas pēc ievadīšanas.
  • Izvēlieties vismaz 4000 ievadīšanas punktu uz hektāru, vienmērīgi izkliedējot tos pa visu platību.
  • Var lietot arī ar (Mini)-Air(o)bug.

Thripex, Thripex-V deva ir atkarīga no klimata, kultūraugu un kaitēkļu blīvuma, un tā vienmēr jāpielāgo konkrētai situācijai. Uzsākt ievadīšanu, tiklīdz kultūraugā konstatētas pirmās kaitēkļu ērces. Ievadīšanas devas parasti ir no 50 līdz 100 uz m2/izlaides. Vajadzības gadījumā izlaišana ir jāatkārto. Konsultējieties ar Koppert konsultantu vai atzītu Koppert produktu izplatītāju, lai saņemtu padomu par jūsu situācijai piemērotāko stratēģiju.

Neoseiulus cucumeris maisiņos

Plēsīgā ērce Neoseiulus cucumeris ir pieejama arī maisiņos (Thripex-Plus). Šajā gadījumā plēsīgās ērces vairojas maisiņā un vairāku nedēļu laikā izplatās kultūraugos.

  • Pakariniet maisiņus aizsargātās vietās kultūrā, izvairieties no pakāršanas tiešos saules staros.
  • Maisiņiem jau ir izejas caurums
  • Lai nesabojātu plēsīgās ērces, turiet maisiņus par kartona sloksni augšpusē.

Thripex-Plus deva ir atkarīga no klimata, kultūrauga un kaitēkļu blīvuma, un tā vienmēr jāpielāgo konkrētajai situācijai. Uzsākt ievadīšanu profilaktiski vai tiklīdz kultūraugos tiek konstatētas pirmās kaitēkļu ērces. Izmantojiet vismaz 4000 maisiņu uz hektāru un izvietojiet tos vienmērīgi izkliedētajos laukos. Ja kaitēklis netiek ierobežots, izlaišana jāatkārto pēc 4 nedēļām. Konsultējieties ar Koppert konsultantu vai atzītu Koppert produktu izplatītāju, lai saņemtu padomu par labāko stratēģiju jūsu situācijai.