Apputeksnēšana

Kas ir apputeksnēšana?

Dārzeņu, augļu un sēklu audzētājiem apputeksnēšana ir ikgadējs izaicinājums. Labi apputeksnēti kultūraugi dod ievērojami lielāku ražu un uzlabo šo produktu kvalitāti un glabāšanas laiku.

Apapputeksnēšana ir ziedputekšņu pārnese no zieda putekšnīcas uz zieda stigmu. Ja ziedputekšņi no putekšnīcas uz stigmu pāriet no viena un tā paša zieda, to sauc par pašapputeksnēšanu. Savstarpēja apputeksnēšana ir ziedputekšņu pārnese no viena zieda putekšnīcas uz cita tā paša vai cita auga stigmu. Daudzu ziedu ziedputekšņu pārnesei ir vajadzīgi kukaiņi, piemēram, kamenes vai mušas.

Bumbiešu apputeksnēšana

Bites ir neaizstājams sabiedrotais audzētājiem visā pasaulē, jo piedāvā uzticamu un efektīvu apputeksnēšanas risinājumu, kas uzlabo ražas un vispārējo kvalitāti. Rūpīgi pārvaldīta to izmantošana garantē optimālu apputeksnēšanu, kas vajadzīga, lai palielinātu augļu ražu un uzlabotu ražas viendabīgumu, tādējādi palielinot audzētāju peļņu. Bites čakli strādā septiņas dienas nedēļā, no rītausmas līdz krēslai, pat nelabvēlīgos laika apstākļos un aizsargātā vidē. Koppert stropi ir ērti lietojami, droši un prasa minimālu apkopi. Īstenojot paraugpraksi, audzētāji var radīt vidi, kas maksimāli palielina bišu apputeksnēšanas priekšrocības, nodrošinot bagātīgu ražu.

Mušu apputeksnēšana

Mušu apputeksnēšana, jo īpaši ar Lucilia sericata mušu palīdzību, sniedz daudz priekšrocību audzētājiem visā pasaulē. Šīs mušiņas ir efektīvi apputeksnētāji, kas darbojas dažādos sēklu kultūru veidos. Lucilia mušas ir ļoti universālas, tās ir ideāli piemērotas izmantošanai slēgtās teltīs vai izolētās audzēšanas vienībās, ja ir ierobežota putekšņu ražošana. Tās izceļas ar to nevainojamo saderību ar kamanām, radot dinamisku sinerģiju apputeksnēšanas centienos.

Ieteicams jums

Lai maksimāli palielinātu labumu no kamieļu vai mušu apputeksnēšanas, ir svarīgi īstenot labāko praksi, kas rada labvēlīgu vidi šiem nenovērtējamiem kukaiņiem.

Mūsu labākās prakses padomi sniedz vērtīgas zināšanas par stropu izvietojumu dažādos apstākļos, kā pasargāt kamenes karstumā, kā pasargāt kamenes no aukstuma, kā optimizēt apputeksnēšanu mākslīgā apgaismojumā, kā pārbaudīt kodumu vietas, kā ārstēt kamenes dzēlienu, kā lietot mušu apputeksnēšanas līdzekli un daudz ko citu.

Nepieciešama palīdzība?