Augu aizsardzība

Kas ir bioloģiskā augu aizsardzība?

Bioloģiskā kultūraugu aizsardzība, ko bieži dēvē par biokontroli, ir dabiska un ilgtspējīga pieeja kaitēkļu un slimību apkarošanai lauksaimniecībā. Tā vietā, lai paļautos uz sintētiskām ķimikālijām, kaitēkļu un slimību apkarošanai izmanto tādus derīgus organismus kā plēsīgus kukaiņus, parazītiskas lapsenes, plēsīgas ērces, nematodes un mikroorganismus. Atšķirībā no parastajiem ķīmiskajiem pesticīdiem, kas var negatīvi ietekmēt vidi un blakusorganismus, bioloģiskā kultūraugu aizsardzība ir gan videi draudzīga, gan ilgtspējīga, nodrošinot kultūraugu veselību, nekaitējot videi.

Bioloģiskās augu aizsardzības priekšrocības

Viegli lietojams un integrējams

Bioloģiskās kontroles līdzekļus var integrēt esošajā lauksaimniecības praksē un papildināt citas ilgtspējīgas pieejas, piemēram, bioloģisko lauksaimniecību un integrēto kaitēkļu apkarošanu (IPM). Bioloģiskajai kultūraugu aizsardzībai bieži vien nav nepieciešams īpašs lietošanas aprīkojums, piemēram, derīgās nematodes var sajaukt tvertnē ar citiem kultūraugu aizsardzības līdzekļiem.

Nav ķīmisko vielu atlieku

Bioloģiskie līdzekļi uz kultūraugiem neatstāj gandrīz nekādas atliekas. Tas uzlabo pārtikas nekaitīgumu un samazina pesticīdu atlieku nokļūšanas risku pārtikas apritē, mazinot patērētāju bažas par ķīmisko vielu iedarbību. Līdz ar to bioloģiskās augu aizsardzības prakses izmantošana ļauj jums izpildīt arvien stingrākās prasības, ko izvirza mazumtirdzniecība, tostarp lielveikali, nodrošinot, ka jūsu produkcija atbilst to kvalitātes un drošības standartiem.

Nav intervālu pirms ražas novākšanas

Lielākajai daļai bioloģisko augu aizsardzības līdzekļu nav nepieciešams pirms ražas novākšanas intervāls (PHI), jo tie ir ļoti droši. Šie līdzekļi nerada risku cilvēku veselībai vai videi.

Minimāla izturība pret kaitēkļiem un slimībām

Bioloģiskās kontroles līdzekļi, piemēram, derīgie kukaiņi, ērces un nematodes, nodrošina ilglaicīgus kaitēkļu apkarošanas risinājumus. Pret dabiskajiem ienaidniekiem kaitēkļi parasti neizveido rezistenci salīdzinājumā ar ķīmiskajiem pesticīdiem.