Augu veselība

Dabiskas pieejas augu veselībai atklāšana no jauna

Bioloģiskās kaitēkļu kontroles ieviešana

Gadu gaitā ir pierādījies, ka bioloģiskā kaitēkļu apkarošana ir efektīva, lai apkarotu kaitēkļus bez ķīmisko pesticīdu trūkumiem. Derīgie posmkāji un kukaiņu patogēnie mikrobi piedāvā ilgtspējīgus risinājumus, nodrošinot ilgtermiņa efektivitāti un atbilstību stingrajiem ķīmisko vielu atlieku standartiem.

Augu un augsnes mijiedarbības veicināšana

Izpratne par to, kā augi mijiedarbojas ar vidi, ir ļoti svarīga. Fotosintēzei, avotu un izplūdes dinamikai starp lapām un augļiem/saknēm, kā arī sarežģītajam augsnes barības tīklam ir izšķiroša nozīme optimālas augu augšanas uzturēšanā. Līdzsvarots metabolītu profils, kas ietver primāros un sekundāros metabolītus, ir būtisks, lai nodrošinātu izturību pret vides stresu.

x = fitopatogēns / 0 = mikroorganisms
x = fitopatogēns / 0 = mikroorganisms

Augu noturības veicināšana: augu savienojumu nozīme

Aizsardzības mehānismi, izmantojot pilnīgus savienojumus

Augu izturības pakāpe ir saistīta ar to spēju veidot strukturāli pilnīgus savienojumus, piemēram, ogļhidrātus, lipīdus un olbaltumvielas. Augiem efektīvi fotosintezējot, tie pārnes cukurus uz sakņu sistēmu, stimulējot augsnes barības ķēdi. Šī mijiedarbība atbrīvo būtiskas minerālvielas, ļaujot veidoties pilnvērtīgām olbaltumvielām, kas ir svarīgas augu augšanai. Labi izveidota augsnes barības ķēde veicina minimālu uzņēmību pret oportūnistiskiem patogēniem.

Uzkrātā enerģija, lipīdi un sekundārie metabolīti

Fotosintēzes enerģijas pārpalikums veicina lipīdu uzkrāšanos, kas ir būtiski augu sekundāro metabolītu (PSM) veidošanai. Paaugstināts lipīdu līmenis veicina izturību pret stresu, aizsargājot augus no UV starojuma, patogēniem un kukaiņu plēsējiem.

Inducētās rezistences mehānismi

Augi aizsardzībai pret patogēniem izmanto iegūto sistēmisko rezistenci (SAR) un inducēto sistēmisko rezistenci (ISR). Augu augšanas procesu optimizēšana un biostimulantu izmantošana uzlabo šos dabiskos aizsardzības mehānismus.

Biostimulantu izmantošana optimālai kultūraugu augšanai

Biostimulanti barības vielu uzņemšanai un stresa tolerancei

Biostimulanti, kas sastāv no vielām un mikroorganismiem, veicina barības vielu uzņemšanu, barības vielu izmantošanas efektivitāti un noturību pret abiotisko stresu. Jūras aļģes, humīnskābes/fulvīnskābes, aminoskābes un mikroorganismi uzlabo augu veiktspēju.

Jūras aļģes: pielāgošanās stresam un augšanas veicināšana

Jūras aļģes, kurās ir daudz fitohormonu, palīdz pielāgoties stresam un veicina sakņu un dzinumu augšanu, barības vielu uzņemšanu un fotosintēzes efektivitāti.

Humīnskābes un fulvīnskābes: augu attīstības veicināšana

Humīnskābes un fulvīnskābes, humusa būtiskas sastāvdaļas, uzlabo sēklu dīgtspēju, stādu augšanu un sakņu un dzinumu biomasas attīstību. Tām piemīt arī nomācoša iedarbība uz dažiem patogēniem.

Aminoskābes: augu veiktspējas pamatelementi

Aminoskābes kā biostimulanti veicina augu augšanu stresa apstākļos, tieši nodrošinot olbaltumvielu veidošanās pamatelementus. Tās uzlabo dažādus augu veselības aspektus, tostarp lielumu, garšu un izturību pret kaitēkļiem un patogēniem.

Mikroorganismi: augu veselības sabiedrotie

Tādi mikroorganismi kā Trichoderma, Bacillus, Mycorrhiza un Pseudomonas veicina augu augšanu un veselību. To optimāla darbība ir atkarīga no tādiem faktoriem kā mitrums, pieejamie barības avoti, pH un toksisku vielu trūkums.

Sistēmu pieejas izmantošana ilgtspējīgai lauksaimniecībai

Apzinoties pārtikas ražošanas negatīvo ietekmi, audzētāji pāriet uz holistiskāku pieeju. Ņemot vērā tādus faktorus kā kultūraugu šķirnes, augsnes apstākļi, augu barošana, bioloģiskā daudzveidība, klimata kontrole un bioloģiskā kaitēkļu apkarošana, tiek veicināta veselīgāka un izturīgāka kultūra ar minimālu ietekmi uz vidi.

Visbeidzot, atjaunojot sistēmisku pieeju lauksaimniecībai un integrējot dabiskas metodes, audzētāji var uzlabot augu noturību, veicināt ilgtspējīgu praksi un sekmēt veselīgāku planētu.