Labvēlīgi mikroorganismi

Kas ir labvēlīgie mikroorganismi?

Labvēlīgie mikroorganismi, pazīstami arī kā labvēlīgie mikrobi, ir mikroorganismi, kas nodrošina pozitīvu ietekmi uz savu vidi, tostarp dažādām bioloģiskām sistēmām un organismiem. Šiem mikroorganismiem ir būtiska nozīme bioloģiskajā kaitēkļu apkarošanā, jo tie efektīvi inficē un kontrolē kaitīgos kaitēkļus.

Kaitēkļu apkarošanai labvēlīgie mikroorganismi ir sēnītes, baktērijas un vīrusi, kas dabiski sastopami vidē, piemēram, augsnē, ūdenī un gaisā. Šos mikroorganismus izmanto kaitēkļu apkarošanai, izmantojot tādus lietojumus kā biopesticīdi, kad tie tiek ievadīti kaitēkļu mērķgrupās, nodrošinot videi draudzīgu alternatīvu ķīmiskajiem pesticīdiem.

Labi zināmi derīgo mikrobu piemēri ir sēnītes Lecanicillium muscarium, Beauveria bassiana, Metarhizium anisopliae un Isaria fumosoroseus un baktērija Bacillus thuringiensis.

Labvēlīgi mikroorganismi kaitēkļu apkarošanai

Kā tas darbojas

  1. Infekcija un kolonizācija: Labvēlīgie mikroorganismi sāk inficēt savus kukaiņu saimniekus. Sēnītes ražo sporas, kas piestiprinās pie kutikulas (kutikulas ārējā apvalka). Pēc pieķeršanās sporas sadīgst, iekļūst kutikulā un kolonizē kukaiņa ķermeni.
  2. Iekšējie bojājumi: Iekļuvusi kukaiņa iekšienē, sēne vairojas, radot iekšējus bojājumus. Tas var izraisīt kukaiņa nāvi.
  3. Sporu veidošanās: Kad kukaiņš padodas sēnīšu infekcijai, sēnīte turpina augt. Galu galā tā ražo vairāk sporu, kuras var izdalīties vidē, lai inficētu citus kaitēkļus.

Mikroorganismu priekšrocības lauksaimniecībā

Nav kaitīgu atlieku

Atšķirībā no ķīmiskajiem pesticīdiem labvēlīgie mikroorganismi rada minimālu risku videi. Tie dabiski sadalās, neatstājot kaitīgas atliekas.

Precīza kaitēkļu kontrole

Labvēlīgie mikroorganismi ir specifiski saviem mērķa kaitēkļiem, piemēram, laputīm, laputīm un tripsiem, līdz minimumam samazinot kaitējumu derīgajiem kukaiņiem un citiem blakusorganismiem.

Mazāka atkarība no pesticīdiem

Labvēlīgo mikroorganismu iekļaušana kaitēkļu apkarošanas stratēģijās samazina vajadzību pēc ķīmiskajiem pesticīdiem, veicinot ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku lauksaimniecību.

Labvēlīgo mikroorganismu produkti

Koppert piedāvā virkni derīgo mikroorganismu produktu, kas ir kļuvuši noderīgi kaitēkļu apkarošanā ilgtspējīgā lauksaimniecībā. Izmantojot dabas aizsargspējas, Koppert izmanto entomopatogēno sēņu, piemēram, Lecanicillium muscarium (Mycotal), Beauveria bassiana (Boveril), Metarhizium anisopliae (Metarril) un Isaria fumosoroseus (Isarid), spēku, lai nodrošinātu efektīvus risinājumus kaitēkļu apkarošanai. Šie labvēlīgo mikroorganismu produkti, kas ir rūpīgi izstrādāti un pamatoti ar gadiem ilgu pētniecību, ir paredzēti konkrētiem kaitēkļiem, nodrošinot precīzu kaitēkļu apkarošanu un efektivitāti. Šo produktu pieejamība ir atkarīga no konkrētās valsts noteikumiem.

Labvēlīgos mikroorganismus var lietot, izmantojot dažādas smidzināšanas metodes. Konkrētā lietošanas metode ir atkarīga no mērķa kaitēkļiem un kultūraugu veida.

Biežāk uzdotie jautājumi