Plēsīgās ērces

Kas ir plēsīgās ērces?

Plēsīgās ērces ir derīgi posmkāji, ko izmanto kaitēkļu apkarošanā, lai kontrolētu un samazinātu kaitīgo kaitēkļu populācijas dažādās lauksaimniecības un dārzkopības jomās. Šie sīkie posmkāji ir dabiskie ienaidnieki daudzām augus barojošām ērcēm un kukaiņiem, piemēram, zirnekļa ērcēm, laputīm un tripsiem. Plēsīgās ērces ir būtiska integrētās kaitēkļu apkarošanas (IPM) stratēģiju sastāvdaļa, jo tās ir ilgtspējīga alternatīva ķīmiskajiem pesticīdiem.

Koppert ir plēsīgo ērču risinājumu izstrādes pionieris, sākot ar plēsīgo ērču Phytoseiulus persimilis audzēšanu 1967. gadā. Gadu gaitā mēs esam turpinājuši specializēties liela dabisko ienaidnieku klāsta ražošanā, un mums ir vairāki patenti. Mūsu audzēšanas stabilitāte, kvalitāte, uzticamība un droša piegāde ir labi zināma visā pasaulē. Neatņemama mūsu DNS daļa ir mūsu centība un apņemšanās izstrādāt metodes, kas ļauj audzētājiem efektīvi ieviest šos risinājumus savos kultūraugos, nodrošinot optimālu efektivitāti.

Plēsīgo ērču priekšrocības

  • Precīza mērķēšana: Plēsīgajām ērcēm piemīt ievērojama spēja atrast un izķert konkrētas kaitēkļu sugas, līdz minimumam samazinot kaitējumu blakusorganismiem.

  • Elastīga kaitēkļu apkarošana: Plēsīgās ērces var izveidot populāciju kultūrā un kontrolēt kaitēkļus ilgu laiku.

  • Mazāka atkarība no pesticīdiem: Plēsīgo ērču integrēšana var samazināt ķīmisko pesticīdu izmantošanu, tādējādi samazinot dārzkopības un lauksaimniecības darbību ekoloģisko ietekmi.

  • Rezistences pārvaldība: Dažādojot kaitēkļu apkarošanas stratēģijas, plēsīgās ērces var palīdzēt samazināt kaitēkļu rezistences veidošanos pret ķīmisko apstrādi.

  • Bioloģiskās daudzveidības veicināšana: Plēsīgo ērču ieviešana veicina bioloģisko daudzveidību, samazinot vietējās ekosistēmas traucējumus, ko rada ķīmisko pesticīdu lietošana.

  • Viegli lietojamas un integrējamas: plēsīgās ērces var izmantot kombinācijā ar citiem derīgajiem organismiem, veidojot pamatu daudzām IPM sistēmām.

Kādus kaitēkļus kontrolē plēsīgās ērces?

Ir zināms, ka plēsīgās ērces apkaro dažādus kaitēkļus, tostarp zirnekļērpes, tripsus, baltmutes un sēnīšu kāpurus. Dažas plēsīgo ērču sugas ir specializētas uz konkrētiem kaitēkļu mērķiem (Spical, Spidex), bet citas ir universālisti (Swirski-Mite, Limonica, Montdo-Mite, Thripex, Macro-Mite, Entomite-M), kas spēj apkarot plašu kaitēkļu klāstu.

Ieviestas vidē, kurā ir kaitēkļu invāzija, tās aktīvi meklē savu upuri. Kad tās atrod savus mērķa kaitēkļus, plēsīgās ērces barojas ar tiem, caururbjot upura ķermeni un izsūcot ķermeņa šķidrumus, izraisot to nāvi. Tā kā plēsīgās ērces barojas ar kaitēkļiem, tās arī strauji vairojas, tādējādi palielinot derīgo ērču populāciju. Šāds populācijas pieaugums vēl vairāk uzlabo kaitēkļu apkarošanas spējas. Pateicoties to populācijas attīstībai, plēsīgās ērces ne tikai samazina esošo kaitēkļu populāciju, bet arī darbojas kā preventīvs līdzeklis, lai novērstu to invāziju nākotnē. Derīgo ērču klātbūtne var kavēt kaitēkļu uzliesmojumus, radot vidi, kurā kaitēkļiem ir mazāka iespēja savairoties.

Plēsīgās ērces zirnekļērcēm

Plēsīgās ērces ir efektīvs bioloģisks risinājums zirnekļērču apkarošanai. Phytoseiulus persimilis(Spidex) un Neoseiulus californicus(Spical) ir specializējušies zirnekļu ērču barošanā. Tās abas plēso zirnekļa ērces visos to dzīves cikla posmos.

Trīpsas plēsējas ērces

Trīpsas apkarošanai parasti izmanto vairākas plēsīgo ērču sugas. Neoseiulus cucumeris(Thripex) un Amblyseius andersoni(Anso-Mite) ir lieliski piemērotas tripšu populāciju ierobežošanai. Tās var strauji veidot populācijas, jo var izdzīvot arī uz ziedputekšņiem vai citiem upuriem. Amblyseius swirskii (Swirski-Mite), Amblydromalus limonicus(Limonica) un Transeius montdorensis(Montdo-Mite) ir plēsīgas plēsējas ērces, ko arī izmanto tripsus ierobežošanai.

Plēsīgās ērces baltmutes apkarošanai

Plēsīgās ērces ir ļoti efektīvas baltmutes ierobežošanai. Baltspārņu apkarošanai var izmantot plēsīgās plēsīgās ērces Amblyseius swirskii(Swirski-Mite), Amblydromalus limonicus(Limonica) un Transeius montdorensis (Montdo-Mite).

Plēsīgās ērces sēnīšu kāpuru apkarošanai

Ir divas plēsīgo ērču sugas, kas ir visefektīvākās sēnīšu ērču apkarošanai: Macrocheles robustulus(Macro-Mite) un Stratiolaelaps scimitus(Entomite-M). Šīs derīgās ērces apēd sēņu kāpuru kāpurus augsnē, neļaujot tiem pārtapt par pieaugušām sēņu kāpuriem.

Plēsīgo ērču iepakojums

Plēsīgās ērces pudelēs

Plēsīgo ērču standarta iepakojumā ir pudele ar ērtu dozēšanas vāciņu, kas atvieglo to izkliedēšanu visā kultūraugā. Turklāt dažiem produktiem vai kultūraugiem izkliedēšanai var izmantot pūtēju. Šī pieeja ir īpaši efektīva, ja ir nepieciešama ātra reakcija, jo kaitēklis ir iebrucis jūsu kultūrā, ļaujot jums ieviest ievērojamu skaitu plēsīgo ērču uzreiz.

Plēsīgo ērču šķīdumi pudelēs ir, piemēram, šādi: Anso-Mite, Entomite-M, Limonica, Macro-Mite, Montdo-Mite, Spical, Spidex, Swirski-Mite un Thripex.

Plēsīgās ērces maisiņos

Ja vēlaties pakāpeniski ieviest plēsīgās ērces, plēsīgās ērces maisiņos ir optimāls risinājums. Šajos maisiņos (ar lēnu izdalīšanos) atradīsiet plēsīgo ērču, barības un nesējmateriālu kombināciju. Ērces vairojas maisiņos un pēc tam izkliedējas kultūraugos. Šie izdalīšanās maisiņi ir izgatavoti no papīra, tāpēc tie ir īpaši piemēroti izmantošanai siltumnīcās.

Plēsīgo ērču piemēri papīra maisiņos ir šādi: Anso-Mite Plus, Montdo-Mite Plus, Spical-Plus, Spidex Vital Plus, Swirski-Mite Plus, Swirski-Mite LD un Thripex-Plus.

Mūsu Ulti-Mite maisiņi ir optimāla izvēle augiem, ko audzē tuneļos, āra apstākļos vai vidē ar pastāvīgi augstu mitruma līmeni. Šajos maisiņos ir tās pašas sastāvdaļas, bet tie ir iepakoti rūpnieciski kompostējamā plastmasas iepakojumā, kas nodrošina labāku aizsardzību plēsīgajām ērcēm gan pret pārmērīgu mitrumu, gan izžūšanu. Šī unikālā un patentētā sistēma ir pierādījusi savu praktisko efektivitāti, ļaujot izmantot plēsīgās ērces pat nepietiekami optimālos apstākļos.

Plēsīgo ērču piemēri Ulti-Mite maisiņos ir šādi: Spical Ulti-Mite, Swirski Ulti-Mite un Montdo Ulti-Mite.

Plēsīgo ērču sugas

Koppert piedāvā daudzveidīgu plēsīgo ērču sugu klāstu, no kurām katra ir paredzēta konkrētu kaitēkļu apkarošanas problēmu risināšanai lauksaimniecībā un dārzkopībā. Šīs plēsīgo ērču sugas ir: Amblydromalus limonicus, Amblyseius andersoni, Amblyseius swirskii, Macrocheles robustulus, Neoseiulus californicus, Neoseiulus cucumeris, Phytoseiulus persimilis, Stratiolaelaps scimitus (Hypoaspis miles) & Transeius montdorensis.

Kā lietot plēsīgās ērces?

Plēsīgo ērču izmantošana kaitēkļu apkarošanai ietver vairākus galvenos posmus:

  1. Kaitēkļu identifikācija: Vispirms identificējiet konkrēto kaitēkļu sugu, kas invadē jūsu augus. Dažādas plēsīgās ērces ir efektīvas pret dažādiem kaitēkļiem, tāpēc ir ļoti svarīgi zināt, kurš kaitēklis ir mērķis. Lai noskaidrotu kaitēkļa atrašanās vietu, invadācijas pakāpi un kaitēkļa identifikāciju, ir svarīgi veikt izpēti.
  2. Izvēlieties pareizo plēsīgo ērci: Izvēlieties piemērotu plēsīgo ērču sugu, kas medī identificēto kaitēkli. Ja neesat pārliecināts, konsultējieties ar Koppert konsultantu vai piegādātāju.
  3. Izlaišanas laiks: Laiks ir svarīgs un atkarīgs no tādiem faktoriem kā kaitēkļu klātbūtne, kaitēkļu blīvums, kultūraugu veids un vides apstākļi.
  4. Daudzums: Nosakiet nepieciešamo plēsīgo ērču daudzumu, pamatojoties uz tādiem faktoriem kā kultūraugu lielums un kaitēkļu invāzijas pakāpe.
  5. Izplatība: Ir dažādas metodes, kā izplatīt plēsīgās ērces. Atkarībā no jūsu vēlmēm un kultūraugu veida tās var izkaisīt tieši uz skartajiem augiem, izmantot lēnas darbības maisiņus vai izmantot specializētus aplikatorus, piemēram, pūšamās ierīces.
  6. Uzraudzība: Regulāri uzraugiet kaitēkļu un plēsīgo ērču populāciju, lai novērtētu bioloģiskās kontroles efektivitāti. Vajadzības gadījumā koriģējiet izlaišanas devu.
  7. Vides apstākļi: Uzturēt optimālus vides apstākļus plēsīgajām ērcēm. Šie apstākļi parasti ietver atbilstošu mitruma un temperatūras diapazonu, kas ir piemērots ērču aktivitātei.
  8. Izvairīties no pesticīdu lietošanas vai pārbaudīt to lietošanu: Neizmantojiet ķīmiskos pesticīdus vienlaicīgi, jo tie var kaitēt gan kaitēkļu, gan plēsīgo ērču populācijām. Ja nepieciešama ķīmiska iejaukšanās, vispirms pārbaudiet pesticīdu blakusparādības plēsīgajām ērcēm, izmantojot mūsu blakusparādību lietotni.
  9. Ja nepieciešams, izmantojiet alternatīvu barību: Lai izdzīvotu un veidotu populāciju, plēsīgās ērces var papildināt ar alternatīvu barību, piemēram, Nutari un Nutemia.
  10. Atkārtojiet pēc vajadzības: Atkarībā no kaitēkļu problēmas nopietnības var būt nepieciešama vairākkārtēja plēsīgo ērču izlaišana. Ievērojiet kultūraugu konsultanta ieteikumus par izlaišanas biežumu.

Cik daudz plēsīgo ērču man ir nepieciešams?

Plēsīgo ērču deva un biežums ir atkarīgs no klimata, kultūraugu un kaitēkļu blīvuma, un tas vienmēr jāpielāgo situācijai. Konsultējieties ar Koppert konsultantu vai atzītu Koppert produktu izplatītāju, lai saņemtu padomu par jūsu situācijai piemērotāko stratēģiju.

Life cycle of Amblyseius swirskii
Life cycle of Amblyseius swirskii

Plēsīgo ērču dzīves cikls un izskats

Plēsīgo ērču dzīves cikls sastāv no piecām attīstības stadijām, tostarp olšūnas, kāpura, protonimfas, deutonimfas un pieaugušā organisma. Plēsīgās ērces izdēj olas kaitēkļu invadēto vietu tuvumā. Lācīšiem ir trīs pāri kāju. Atkarībā no plēsīgo ērču sugas kāpuri ir aktīvi vai neaktīvi. Tiklīdz kāpurs ir pāršķīlies protonimfas (ar četriem kāju pāriem) stadijā, tas nekavējoties sāk baroties. Protonimfas, deutonimfas un pieaugušā īpatņa stadijā ērces barojas gandrīz nepārtraukti. Protonimfas un deutonimfas pēc izskata ir līdzīgas pieaugušajām ērcēm, bet ir mazākas.

Plēsīgās ērces parasti ir tikai milimetru garas. To ķermenis bieži ir sfērisks.

Tām ir dažādas krāsas, sākot no gaiši iedegtas un caurspīdīgas līdz tumši sarkanai vai brūnai. Plēsīgo ērču krāsa var atšķirties atkarībā no apēstā upura. Ja barība kādu laiku nav bijusi pieejama, tās kļūst plānākas un vienmērīgi gaiši caurspīdīgas.

Daudzām sugām ir smalki veidots ķermenis ar sariņiem, setae un matiņiem, kas atvieglo to pārvietošanos un maņu uztveri.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI