apputeksnēšana atklātā laukā

Augļu un sēklu veidošanā būtiska nozīme ir apputeksnēšanai. Augkopībā atklātā laukā efektīva apputeksnēšana ir galvenais priekšnoteikums bagātīgai ražai un ilgtspējīgai lauksaimniecībai.

Atklātā lauka vidē bites ir vieni no efektīvākajiem un uzticamākajiem apputeksnētājiem. To veiktā apputeksnēšana nodrošina augu savstarpēju apputeksnēšanu, palielinot ģenētisko daudzveidību un veicinot spēcīgu kultūraugu augšanu.

Tieši kamenes ir labākie dabas nodrošinātie apputeksnētāji tādām atklātā laukā audzētām kultūrām kā ķirši, āboli un bumbieri. Šiem kultūraugiem ievērojami uzlabojas gan augļu raža, gan kvalitāte. Tās ir izturīgas un veic savu vērtīgo darbu pat nelabvēlīgos laikapstākļos, zemā temperatūrā un zemā apgaismojuma intensitātē. Kamenes apmeklē līdz pat divām reizēm vairāk ziedu un pārnes līdz 2,7 reizēm vairāk ziedputekšņu nekā medus bites, lai nodrošinātu audzētājiem optimālu apputeksnēšanu.

Kamieļu priekšrocības atklātā laukā

Laukaugu apputeksnēšanas jomā audzētāji parasti izmanto gan medus bites, gan kamenes. Tomēr šie divi apputeksnētāji būtiski atšķiras dažādos aspektos, tostarp pēc izskata, barības prasībām, dzīves ilguma, komunikācijas un jo īpaši pēc apputeksnēšanas efektivitātes.

Tām ir vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar medus bitēm, jo tām ir lielāki ķermeņi un atšķirīgas īpašības, kas uzlabo apputeksnēšanas rezultātus:

Ziedputekšņu pārnēsāšanas spēja

Kamieļu ziedputekšņu pārnēsāšanas spēja ir ievērojami labāka, jo tās nogādā aptuveni 2,7 reizes vairāk ziedputekšņu uz ziediem nekā medus bites. Šī putekšņu pārpilnība palīdz veicināt spēcīgu apputeksnēšanu un sekmē viendabīgāku un lielāku augļu un dārzeņu attīstību, kas galu galā palielina ražas.

Pielāgošanās laika apstākļiem

Pateicoties spējai regulēt ķermeņa temperatūru, kam piemīt iespaidīga spēja pielāgoties dažādiem laikapstākļiem. Šī unikālā īpašība ļauj tām saglabāt aktivitāti visdažādākajās temperatūrās, padarot tās par īpaši efektīviem apputeksnētājiem pat vēsos un mitros laika apstākļos, kad medus bites var izrādīt samazinātu aktivitāti.

Āra kultūru apputeksnēšana

Īsas ziedēšanas kultūras

Plūmes, persiki, aprikozes un mandeļkoki ir daži īsu ziedēšanas laiku augoši laukaugi. Efektīvais apputeksnēšanas un augļu veidošanās periods ilgst tikai dažas nedēļas. Šajā izšķirošajā laikā ir nepieciešami efektīvi un aktīvi apputeksnētāji, piemēram, kamenes. Vislabākā apputeksnēšana notiek agri no rīta, tāpēc ieteicams izmantot agri augošas kamenes.

Natupol Booster ir izstrādāts kultūraugiem ar īsu (viena līdz četras nedēļas) intensīvu ziedēšanas periodu, kas ražo daudz nektāra. Agri ziedošām kultūrām piemērotāks ir Natupol Trio ar papildu izolāciju.

Ilgstoši ziedošas kultūras

Šiem kultūraugiem, piemēram, ābelēm, bumbieriem vai avokado, kam raksturīgs ilgstošs ziedēšanas periods, nodrošina nepārtrauktus nektāra un ziedputekšņu resursus, tādējādi nodrošinot kamieļiem uzturu visā to aktivitātes ciklā.

Tripol, kas satur 3 lielas kolonijas, ir labākā izvēle ilgstošas ziedēšanas kultūrām.