Bioloģiskā sēklu apstrāde

Vispārēja informācija

Pieprasījums pēc bioloģiskās sēklu apstrādes risinājumiem palielinās. Tie palīdz lauksaimniekiem pasargāt ražas apjomu un kvalitāti, samazinot augu zudumus. Koppert bioloģiskās sēklu apstrādes produkti dalās augu aizsardzības produktos (Cerall, Cedomon, Cedress), kas ir efektīvi pret kaitēkļiem vai slimībām (biotisko stresu), un biostimulatoros (Panoramix), kas uzlabo augu izturību pret abiotisko stresu, piemēram, sausumu vai sāļumu, un uzlabo barības vielu uzņemšanu.

Kas ir bioloģiskā sēklu apstrāde?

Bioloģiskā sēklu apstrāde ietver aktīvās vielas, kurās ir tādi mikroorganismi kā sēnītes un baktērijas, kā arī augu un aļģu ekstrakti.

Sēklas apstrādā ar bioloģiskajām vielām, kas ir pulvera vai šķidruma formā. Visa sēkla tiek pārklāta vienmērīgā kārtā. Šādi labvēlīgās sastāvdaļas ir pieejamas sēklai tieši tad, kad tās ir nepieciešamas.

Kādas ir bioloģiskās sēklu apstrādes priekšrocības?

Bioloģiskā sēklu apstrāde labvēlīgi ietekmē augšanu, auga izturību, abiotiskos stresa faktorus, sakņu sistēmas attīstību un kultūras ražīgumu. Bakteriālo līdzekļu pozitīvo īpašību pārskats atkarībā no organisma:

  • Bioloģiskā sēklu apstrāde darbojas kā biostimulators: apstrādāti augi kļūst spēcīgāki un labāk aug;
  • Apstrāde uzlabo ražu, vienlaikus palīdzot augiem cīnīties pret augu patogēniem un samazināt biotisko stresu;
  • Augšanu veicinoši mikroorganismi kolonizē saknes un aizsargā augus visā augšanas sezonā;
  • Sēklu apstrāde palielina augu barības vielu pieejamību sakņu sistēmā un uzlabo barības vielu uzņemšanu;
  • Uzlabotā sakņu un dzinumu augšana optimizē augšanas agrīno fāzi un palielina ražas uzturvērtību un apjomu;
  • Bioloģiskā sēklu apstrāde samazina agroķīmijas izmantošanu, mazāk pakļaujot audzētājus ķimikāliju iedarbībai un samazinot šo vielu ietekmi uz vidi. Tāpat šādi tiek samazināta lauksaimniecības ķimikāliju potenciālā ietekme uz augsni.
Nepieciešama palīdzība?