Plēsīgie kukaiņi

Plēsīgie kukaiņi

Plēsīgie kukaiņi ir derīgi kukaiņi, kas ir ļoti svarīgi dabiskajai kaitēkļu kontrolei lauksaimniecībā. Tie ir aprīkoti ar dzeloņainām mutes daļām, aktīvi medī un barojas ar dažādiem kaitīgiem kaitēkļiem, palīdzot uzturēt līdzsvarotu ekosistēmu. Plēsīgajiem kukaiņiem ir būtiska nozīme baltmutes, tripses, kāpuru kāpuru un lapu racēju kāpuru apkarošanā.

Macrolophus pygmaeus (Mirical, Mirical-N), plēsīgo kukaiņu suga, ir īpaši prasmīga cīņā pret lapgraužiem un kāpuru kāpuriem, bet palīdz arī kontrolēt zirnekļgrauzēju ērces, lapgraužus un lapu racēju kāpurus.

Efektīvus risinājumus tripšu apkarošanai piedāvā Thripor-I(Orius insidiosus) un Thripor-L(Orius laevigatus). Orius kukaiņi ir dabiski tripsu plēsēji, kas palīdz kontrolēt to populāciju un pasargāt kultūraugus no šo kaitēkļu nodarītajiem postījumiem.

Gall midges

Galvassērcēm ir labvēlīga loma dabiskajā kaitēkļu apkarošanā, jo īpaši cīņā pret laputīm un zirnekļērcēm. Galvassērcēm ir unikāls un interesants dzīves cikls, kas veicina to kā bioloģiskās kontroles aģentu efektivitāti. Mātītes dēj olas uz augu lapām, un, kad izšķiļas kāpuri, tie barojas ar laputīm.

Galvenie odi tiek uzskatīti par derīgiem kukaiņiem, jo tie īpaši vēršas pret laputīm. Dabiski samazinot laputu populāciju, žultsspārņi veicina augu vispārējo veselību un palīdz uzturēt līdzsvarotu ekosistēmu bez nepieciešamības lietot ķīmiskos pesticīdus.

Koppert piedāvā Aphidend, kas satur Aphidoletes aphidimyza sugu, lai ierobežotu laputu izplatību. Zirnekļērču kontrolei var izmantot Feltiella acarisuga (Spidend).

Lacewings

Lācenes ir derīgi kukaiņi, kas pazīstami ar savu negausīgo apetīti pret dažādiem kaitēkļiem, padarot tos vērtīgus biokontroles jomā. Pastāv dažādas mežirbeņu sugas, taču tām ir kopīgas iezīmes attiecībā uz barošanās paradumiem.
Mežubrāļu kāpuri, kurus dažkārt dēvē par "odu lauvām", ir īpaši efektīvi cīņā pret laputīm. Tās izmanto spēcīgos žokļus, lai sagrābtu un lielā ātrumā apēstu laputis. Šie kāpuri ir ļoti mobili un aktīvi meklē mārīšu kolonijas, palīdzot kontrolēt to populāciju. Līdztekus laputīm lapsenes palīdz apkarot arī miltrasas, tripsus un kāpurus.

Koppert piedāvā Chrysopa, Chrysopa-E ar Chrysoperla carnea sugu.

Biškopji / Plēsīgās vaboles

Plēsējvaboles, tostarp meža vaboles, ir derīgo kukaiņu grupa, kas pazīstama ar savu lomu dabiskajā kaitēkļu apkarošanā. Bišu mārīšu dabiskā plēsēja uzvedība palīdz kontrolēt laputis. Baložlapiņas izmanto savu smalko ožu, lai atrastu platības, kurās ir sastopama laputu invāzija. Kad tās atrod laputis, tās tās tās apēd, izmantojot specializētās mutes rotiņas. Ir zināms, ka lapsenes ir ļoti efektīvi plēsēji, kas īsā laikā spēj apēst ievērojamu daudzumu laputu. Aphidalia, kurā ietilpst Adalia bipunctata sugas ūdensblusiņu suga, ir labs risinājums aizsardzībai pret laputīm.

Vēl viena ievērojama suga ir plēsīgā vabole Cryptolaemus montrouzieri. Cryptolaemus montrouzieri kontrolē miltrasu vaboles, pateicoties savai plēsīgajai plēsīgajai uzvedībai. Šīs derīgās vaboles ir īpaši pielāgotas dažādu sugu miltrasu apkarošanai un patērēšanai, piedāvājot efektīvu un dabisku risinājumu miltrasu apkarošanai. Miltrasu apkarošanai Koppert piedāvā Cryptobug un Cryptobug-L ar plēsīgo vaboli Cryptolaemus montrouzieri.

Plēsīgo kukaiņu izmantošanas priekšrocības

Plēsīgo kukaiņu izmantošana kaitēkļu apkarošanai sniedz vairākas priekšrocības, veicinot ilgtspējīgu un videi draudzīgu pieeju ar kaitēkļiem saistīto problēmu risināšanai. Šeit ir uzskaitītas dažas galvenās priekšrocības:

Ilgtspējīga kaitēkļu kontrole

Plēsīgie kukaiņi ir dabiska un netoksiska alternatīva ķīmiskajiem pesticīdiem. Tas samazina ietekmi uz vidi, kas saistīta ar sintētisko ķimikāliju lietošanu, tādējādi aizsargājot kopējo ekosistēmu.

Mazāka vajadzība pēc ķīmiskām vielām

Izmantojot plēsīgos kukaiņus, bieži vien samazinās vajadzība lietot ķīmiskos pesticīdus. Šāds samazinājums ir labvēlīgs gan videi, gan cilvēku veselībai, jo līdz minimumam samazina potenciāli kaitīgu ķīmisko vielu iedarbību.

Līdz minimumam samazināta rezistences veidošanās

Atšķirībā no ķīmiskajiem pesticīdiem, pret kuriem kaitēkļi laika gaitā var iegūt rezistenci, plēsīgie kukaiņi nodrošina dinamisku un mainīgu risinājumu. Tas palīdz līdz minimumam samazināt rezistences veidošanos kaitēkļu populācijās.

Panākumu stāsti