Stratiolaelaps scimitus (Hypoaspis miles)

Plēsīgā ērce Stratiolaelaps scimitus ir pazīstama arī ar zinātnisko nosaukumu Hypoaspis miles. Tā ir augsnē dzīvojoša plēsīga ērce, kas dabiski sastopama vairākās pasaules daļās. Šī plēsīgā ērce kontrolē sciaridālo mušu (sēnīšu kāpuru), tripsu kāpuru un citu augsnē mītošu kukaiņu kāpurus. Ērces parādās augsnē un uz tās, kā arī augu stublāju pamatnē, un tās ir ilgtspējīga un videi draudzīga alternatīva ķīmiskajiem pesticīdiem.

Stratiolaelaps scimitus kaitēkļu apkarošanai

Stratiolaelaps scimitus (Hypoaspis miles ) izmanto šādu kaitēkļu apkarošanai:

  • tripsiem
  • Sciarīdu mušas (sēnīšu odi)

Šīs plēsīgās ērces barojas ar sciarīdu mušu kāpuriem, tripsu kāpuriem un citiem augsnē mītošiem kukaiņiem. Ērces parādās augsnē un uz tās, kā arī augu stublāju pamatnē. Infekcijas līmeņa samazināšanās notiek lēni, bet vienmērīgi.

Stratiolaelaps scimitus barošanās paradumi

Plēsīgās ērces caurdur savu upuri un izsūc saturu. Stratiolaelaps scimitus ir plēsējs ģenerālists. Papildus augsnē mītošajiem tripsiem tas barojas arī ar mušu kāpuriem, ērcēm, pavasara kāpuriem, nematodēm un citiem maziem augsnē mītošiem organismiem. Kukaiņi nemēslo. Nimfas un pieaugušie īpatņi plēšas galvenokārt augšējos 1-2 cm augsnes slāņos. Pieaugušas mātītes dienā apēd līdz 4,5 tripsu kāpuriem.

Stratiolaelaps scimitus dzīves cikls

Stratiolaelaps scimitus dzīves cikls ir tāds pats kā Phytoseiidae dzimtas zivīm, un tas ir šāds: ola, sešspārnu kāpurs, astoņspārnu protonimfa un deutonimfa un pieaugušais īpatnis. Stratiolaelaps scimitus ir liela ērce, kuras ķermeņa garums ir līdz 1 mm. Ķermenis ir gaišs ar skaidri redzamu brūnu muguras vairogu, brūnām kājām un brūnām mutes daļām. Mātītes ir lielākas par tēviņiem, un tām ķermeņa aizmugurējā daļā ir balta josla. Olas, kāpuri un pirmie nimfu posmi ir balti, bet nimfām kļūst gaiši brūni, tām pieaugot. Olas ir baltas, ovālas, aptuveni 0,3 mm garas.

Labākie Stratiolaelaps scimitus lietošanas nosacījumi

Lai sasniegtu optimālus rezultātus, augsnei jābūt mitrai, bagātai ar organiskām vielām un irdenai. Stratiolaelaps scimitus veiksmīgai lietošanai minimālā temperatūra ir 15°C/59°F.

Play

Kā lietot Stratiolaelaps scimitus

Plēsīgā ērce Stratiolaelaps scimitus(Hypoaspis miles ) ir pieejama cilindrā (Entomite-M).

  • Pirms lietošanas kartona cilindru viegli pagrieziet un sakratiet.
  • vienmērīgi izklājiet materiālu uz augsnes vai stādāmā materiāla (ne uz plastmasas).

Entomite-M deva ir atkarīga no klimata, kultūrauga, stādāmā materiāla un kaitēkļu blīvuma, un tā vienmēr jāpielāgo konkrētai situācijai. Uzsākt ievadīšanu profilaktiski vai tiklīdz kultūraugos tiek konstatēti pirmie kaitēkļi. Ievadīšanas devas parasti ir no 100 līdz 500 uz m2/izlaides. Konsultējieties ar Koppert konsultantu vai atzītu Koppert produktu izplatītāju, lai saņemtu padomu par jūsu situācijai piemērotāko stratēģiju.