Kategorija: Jaunumi
Publicēšanas datums: aprīlis 21, 2022

Labākai apputeksnēšanai augļu dārzos izmanto Natupol Tripol

Augļu dārza īpašnieks Alfred Verstegen strādā kopā ar savu brāli un brāļadēlu viņu saimniecībā Verstegenā VOF, kas atrodas Opijnenā, Gerlderlandē. Pirms sešiem gadiem viņi sāka izmantot Natupol Tripol kamenes, lai nodrošinātu kontrolētu un labāku apputeksnēšanu savos ābolu un bumbieru dārzos.


Atrodoties Betuwe, kas ir dārzu reģions Nīderlandē, 80 ha dārzos viņi audzē ābolus 45 hektāros un bumbierus 35 hektāros. Saimniecībā audzē Elstar, Goudreinetten, Kanzi, Maribelle, Gala, Red Prince un Golden delicious ābolu šķirnes. Bumbieru šķirnes ir Conference, Tessa un Migo. “Mūsu vecākais zemes gabals, kur audzējam ābolus, ir 15 gadus vecs, bet pēdējais zemes gabals iegādāts tikai pirms gada”, skaidro Alfreds. “Mēs pastāvīgi ieviešam jaunas metodes un tehnoloģijas un strādājam arvien ilgtspējīgāk, izmantojot dronus un GPS-izsekošanas kartes, kas parāda, kur augu aizsardzības produkti un mēslošanas līdzekļi būtu jāizmanto. Tas nozīmē, ka mēs izmantojam mazāk ķīmisko preparātu un strādājam ar bioloģiskiem risinājumiem, kur vien iespējams.”

Izmantojot bioloģiskos risinājumus

“Pesticīdi ir nāvējoši vērtīgajiem kukaiņiem un vienīgais, ko Jūs varat darīt, ir ieviest ilgtspējīgas darba metodes un tehnoloģijas”, Alfreds piebilst. Pirmo reizi Kopperta Tripol kameņu stropi tika izvietoti ābolu un bumbieru dārzos pirms sešiem gadiem, kad Alfreds, kurš audzējis dažādus augļus vairāk kā 35 gadus, pamanīja, ka bites ziedus nav apputeksnējušas pietiekami labi. “Kamenes ir aktīvākas par bitēm zemākās temperatūrās un mēs arī pamanījām, ka bišu un kameņu kombinācija dod augstāku apputeksnēšanas efektivitāti.” Agrā pavasarī Alfreds izvieto divus Natupol Tripol kameņu stropus hektārā, sākot ar bumbieru dārziem un pēc tam tos pārvieto zem ābelēm.


“Arī laika apstākļi pēdējos gados ir bijuši neprognozējami un mēs savlaicīgi pasūtam kameņu stropus, lai būtu pārliecināti, ka saņemsim un izvietosim tos tieši ziedēšanas laikā. Mēs esam ārkārtīgi apmierināti ar KOPPERT konsultantu ieteikumiem. Tie nodrošina labāku rezultātu mūsu saimniecībai”.