Kategorija: Jaunumi
Publicēšanas datums: jūlijs 04, 2022

Mycotal – efektīvs arī pret laputīm!

Kā viens no Koppert vispārliecinošakajiem bioinsekticīdiem, Mycotal, kura pamatmērķis ir baltblusiņa, pēdējā laikā ir pārliecinoši uzrādījis izcilu potenciālu cīņai arī ar citiem kaitēkļiem. Pētījumi uzrāda, ka Mycotal ļoti veiksmīgi cīnās arī ar laputīm. Laputis ir pastāvīga un nopietna problēma audzētājiem un viena no nopietnākajām kaitēkļu grupām lauksaimniecībā visā pasaulē.

Mycotal sporulācija baltblusiņas populācijā

Mycotal, kas ir entomopatogēna sēnīte (Lecanicillium muscariumVe6), pirmo reizi tika aprakstīta vairāk kā pirms gadsmita un tā ir izplatīta visā pasaulē. Kaitēkļi tiek inficēti tajā brīdī, kad tie nonāk kontaktā ar lipīgajām sēnītes sporām, kuras pielīp un aug, pārņemot kukaiņa organismu, t.sk., iekšējos orgānus, un kaitēklis iet bojā. Mycotal ir viens no senākajiem mikrobioloģiskajiem produktiem Koppert sortimentā. Sākotnēji šī produkta pielietojums bija paredzēts tikai segtajās platībās, taču pēdējā laika pētījumi un izmēģinājumi tiek likti uz šī produkta pielietošanu un reģistrēšanu atklāta lauka kultūrās, kā arī citiem kaitēkļiem (ne tikai baltblusiņa), tādiem kā laputis un tripsis.

Notiek lauka izmēģinājumi daudzās valstīs visā pasaulē

Milzīgs skaits izmēģinājumu iepriekš tika virzīti, lai reģistrētu Mycotal baltblusiņas kontrolei un tie uzrādīja lieliskus rezultātus. Pētījumi uzrādīja efektīvu iedarbību pret noteicošajām baltblusiņu sugām Bemisia tabaci un Trialeurodes vaporariorum segtajās platībās. Jāmin arī, ka saistviela ADDIT palīdz izplatīt Mycotal sporas auga lapotnē un tas kāpina produkta izmantošanas efektivitāti.

Control = Kontrole
Chemical reference = Ķīmiskais AAL
Mycotal = Mycotal
Treatments = Apstrādes
Whitefly species = Baltblusiņas sugas
Netherlands = Nīderlande
Spain = Spānija
Gerbera = Gerberas
Tomato – Tomāti
Cucamber = Gurķi

Izteikti samazināta laputu populācija

Number of aphids per plant = Laputu skaits augā

Time (days) = Laiks (dienas)

Control = Kontrole

KOPPERT Agronomiskās attīstības vadītāja Nīderlandē Roksina Solera (Roxina Soler) skaidro, ka turpmākā pētījumu attīstība saistās ar Mycotal potenciālu cīņai ar laputīm, jo audzētāji neatlaidīgi pieprasa risinājumu, kas palīdzētu cīņā ar šo nopietno kaitēkļu grupu. “Mūsu komanda, pēc rezultātu apkopošanas, izmeta miskastē savus pētījumus ar citiem produktiem. Pēc daudziem laboratorijas testiem un siltumnīcu izmēģinājumiem mēs secinājām, ka Mycotal piedāvā ļoti efektīvu risinājumu cīņai ar laputīm, tāpat kā ar baltblusiņu,” Solera piebilst. “Kamēr agronomiskā komanda izvērtē saņemtos datus, Produktu reģistrācijas komanda strādā pie vislabākās stratēģijas produkta reģistrēšanai, kas palīdzētu klientiem visātrāk sākt izmantot Mycotal arī pret citiem kaitēkļiem, ne tikai pret baltblusiņu.”

Attēls augšpusē parāda Mycotal potenciālu cīņā ar laputīm, šajā gadījumā ar Myzus persicae. Šajā attēlā parādīts laputu skaits augā pa dienām, kad Mycotal vai ķīmiskā AAL pielietošanas ir 0 diena un kontroles gadījumā izmantots tikai ūdens. Augi tika inficēti ar 20 laputu nimfām, kas aug un atražo augā. Augi tika apsmidzināti ar ūdeni un populācija sasniedza 200 īpatņus. Laputu populācija izteikti samazinājās, ja augi tika apstrādāti ar Mycotal. Šis izmēģinājums tika atkārtots neskaitāmas reizes un katru reizi rezultāts bija identisks, izmantojot arī citas laputu sugas. Rezultāti bija līdzīgi gan laboratorijā, gan siltumnīcās. Neatkarīgi no kaitēkļa, Mycotal jāpielieto dienas beigās, lai kāpinātu efektivitāti, kad ir samazināts ultravioletais starojums un paaugstināts gaisa mitrums.

Mycotal sporulētas laputis dārzeņu kultūrās – balts micēlijs pārklāj laputis. Šīs baltās “kokvilnas bumbiņas” ir skaidri pamanāmas, ja ir pietiekami augsts mitrums.

Reģistrācija attīstās pastāvīgi pieaugošam skaitam kultūru un valstu

Līdz šim brīdim Mycotal tika izmantots kā bioloģiskais augu aizsardzības līdzeklis pret baltblusiņu gurķu, paprikas, tomātu, pupu, salātu, baklažānu, kabaču, sīpolu, puravu, zemeņu, meloņu, dekoratīvo augu stādījumos un apstādījumiem Šīm kultūrām Mycotal izmantošanai ir reģistrēs Nīderlandē, Beļģijā, Francijā, Lielbritānijā, Spānijā, Itālijā, Portugālē un Mailaizijā. Tuvākajā nākotnē šim sarakstam pievienosies citi kaitēkļi, citas kultūras un valstis. Produktu reģistrācijas komanda intensīvi strādā Mycotal reģistrēšanai citās ES valstīs, kā aŗī Kanādā, Kostarikā, Ekvadorā un Peru.

Pateicoties Produktu reģistrācijas komandai Dānijas Augu aizsardzības produktu un biocīdu aģentūra pirms nedēļas apstiprināja Mycotal etiķetes papildinājumus lapu dārzeņiem, kāpostiem, salātiem, pupām, redīsiem, burkāniem, garšaugiem un pētersīļiem. Papildus tam, Mycotal etiķetē uzrādīts, ka atsevišķām kultūrām šis produkts nodrošina efektīvu tripša un laputu kontroli. Produktu reģistrācijas komanda sola nodrošināt Mycotal reģistrāciju citās valstīs tuvākajos gados.