Kategorija: Jaunumi
Publicēšanas datums: februāris 08, 2022

Vienmērīga dīgšana un mazāk zaudētu augu, pateicoties Trianum

Koen de Bruycker (pa kreisi) un Frank Druyff, bioloģisko pastinaku saimniecībā

Koen de Bruycker (pa kreisi) un Frank Druyff, bioloģisko pastinaku saimniecībā

Zemnieks Koen de Bruycker jau pirmajā reizē, apstrādājot pastinakus ar Trianum, novērtēja ieguvumus no šī produkta. Viņa bioloģiski audzētiem spinātiem un pastinakiem dīgšana bija daudz vienmērīgāka, kā arī augi bija veselīgāki un straujāk attīstījās.

Saimniecība atrodas netālu no Lisdoddepad, kas atrodas Dronten, Nīderlandē. De Bruyckera saimniecībā ir gandrīz 100 ha. Galvenās kultūra, lielākajā daļā platības, ir kartupeļi, kvieši, burkāni, sīpoli, bietes un tulpes (tās tiek audzētas izīrētās platībās). Trīsdesmit hektāri ir atvēlēti bioloģiski audzētiem cigoriņiem, pupām, sīpoliem, spinātiem, pastinakiem un kukurūzai. Katrai kultūrai paredzēti 5 ha.

Samazinās augsnes patogēnu izraisītās slimības

Pirms gada De Bruycker pārņēma trīsdesmit hektārus zemes no kaimiņa, kas bija bioloģiskais zemnieks. “Tādā veidā es arī kļuvu par bioloģisko zemnieku, vismaz daļēji. Es audzēšu bioloģiskās kultūras nākamos piecus gadus. Redzēsim, vai bioloģiskā saimniekošana ir ienesīgāka kā konvenciālā. Bioloģiskās sēklas ir īpaši dārgas un augstākas izmaksas jāatgūst ar augstākām pārdošanas cenām.“

Koen de Bruycker atbalsta inovācijas. Pēc Koppert konsultanta Frank Druyff ieteikuma, viņš šogad, un tas bija pirmais audzēšanas gads, izmantoja Trianum saviem bioloģiskajiem spinātiem un pastinakiem. Trianum aktīvā sēnīte, Trichoderma harzianum celms T22, izplatās ar eksudātu (šķidrumu, kas veidojas auga inficētajās augu daļās un satur dažādas organiskās vielas un baktērijas) un kolonizē jauno augu sakņu sistēmu, attīstot izteikti neviesmīlīgu vidi patogēniem. Tas augsnē izteikti samazina patogēno sēnīšu izraisītās slimības, tādas kā Pythium spp., fusarium, un rhizoctonia.

Koen jau zināja par Trianum, jo bija lietojis šo produktu konvenciālo burkānu ražošanā. Viņš izmantoja Trianum, jo to pieprasīja klients, kurš šos burkānus pirka.

Daudz veselīgāki un straujāk augoši

“Mani spināti un pastinaki uzrādīja ļoti labu rezultātu,” saka Koen. ‘”Salīdzinot ar redzēto citās saimniecībās, dīgšana bija daudz spēcīgāka un vienmērīga, bez lielām laika atstarpēm. Es arī pamanīju stipri zemāku augu izkrišanu. Jums jāpatur prātā, ka pastinaki ļoti lēni dīgst un to attīstība ir izteikti lēnāka kā citām kultūrām, bet man šādu problēmu nebija, jo, kā uzskatu, Trianum izdarīja savu darbu. Papildus man bija izteikti mazāk problēmas spinātiem. Ar Pythium spp. apdraudētā kultūra izskatījās ļoti labi, augi bija daudz veselīgāki un straujāk attīstījās.”

Koena bioloģiskie spināti sadīga tik labi un strauji, ka augu skaits bija liels un blīvums pārāk liels. Tāpēc Koens nākamajā gadā ir nolēmis spinātus sēt daudz retāk.

Izteikti labāks starts

Frank Druyff sagaida izcilus rezultātus šajā saimniecībā, izmantojot Trianum. Koppert agronoms-konsultants skaidro, ka bioloģiskās sēklas ir pārklātas ar ķīmisku aizsargapvalku. “Tāpēc Trianum rezultāti ir izteikti veiksmīgi un tā iedarbība parāda izcilu sniegumu īsā laika posmā. Izmantojot Trianum, augiem ir ļoti labs starts.”

Franks nav pārsteigts par to, ka arvien vairāk zemnieku atklāta lauka kultūrām izmanto Trianum labākai dīgšanai un ātrākai sākuma attīstībai. “Galvenokārt, tas ir saistīts ar izciliem rezultātiem, ko Trianum parādīja burkānu laukos. Pierādījumi ir nepārprotami un gandrīz ikviens bija dzirdējis par šo labo rezultātu. Ieguvums no Trianum izmantošanas gan bioloģiskajās, gan konvenciālajās saimniecībās pārliecina arvien lielāku skaitu zemnieku.”

Saņemtie ieguvumi

Koen de Bruycker ir loti apmierināts ar sasniegtajiem rezultātiem un turpinās izmantot Trianum, audzējot bioloģiskos spinātus un pastinakus. “Šim produktam noteikti ir augsta pievienotā vērtība. Es ceru, ka Trianum tuvākajā laikā reģistrēs arī cigoriņiem un pākšaugiem. Abām kultūrām ir ļoti augsts augsnes patogēnu izraisīto slimību risks un Trianum noteikti var palīdzēt to samazināt.“ Franks piebilst, ka Trianum cena arī ir iemesls tā izmantošanai arvien lielākam kultūru skaitam.