Optimāla bišu stropu izvietošana

Pareiza stropu izvietošana

Pareizi izvietojot bišu stropus, var ievērojami uzlabot bišu apputeksnēšanas efektivitāti. Lai palielinātu kamieļu produktivitāti, var veikt šādus pasākumus:

  • Lai nodrošinātu veiksmīgu komunikāciju starp kamieļiem un cilvēkiem, ir ļoti svarīgi novietot stropus redzamās vietās, lai abas puses varētu tos viegli identificēt un piekļūt.
  • Lai nodrošinātu optimālu redzamību, bišu saimes ieteicams izvietot pie celiņiem, vēlams 2 metru attālumā.
  • Ziemā stropiem jābūt pietiekami apgaismotiem, bet siltākos periodos jāizvairās no tiešiem saules stariem. Tomēr, lai efektīvi apputeksnētu bites, tām ir nepieciešama saules gaisma.
  • Turklāt ir svarīgi uzturēt mitrumu ap stropiem zem 80 %.

Alu izvietojums dažādos gadalaikos

Palielināts apgaismojums (pavasaris, vasara)

Šajos gadalaikos stropus ieteicams novietot 20-60 cm augstumā virs zemes, ceļa dienvidu pusē. Šāds novietojums nodrošina stropiem pietiekamu ēnu visas dienas garumā. Ja ēna ir nepietiekama, jāveic papildu pasākumi, jo īpaši rudenī, kad bezvadu bišu mājas sistēma ir slēgta. Augstas gaisa temperatūras laikā pasargājiet bites no karstuma.

Maza apgaismojuma apstākļi (ziema)

Ziemā izvēlieties vietu, kur stropi agri saņem saules gaismu, parasti ziemeļu pusē. Vajadzības gadījumā stropus var novietot augstāk kultūraugu iekšpusē, vismaz 1,4 m augstumā virs zemes, īpaši blīvās kultūraugu platībās. Ziemas tumšākajās dienās apsveriet iespēju novietot stropus virs kultūraugu platības pie siltumnīcas jumta. Tas ļauj kamieļiem saņemt maksimāli daudz dienas gaismas, kas atvieglo to orientēšanos. Lai izvairītos no pārkaršanas, jānodrošina, ka stropi nav novietoti pārāk tuvu lampām, kas rada siltumu. Turklāt pēcpusdienā nodrošiniet aizsardzību no tiešiem saules stariem, izmantojot ekrānus, kas novietoti virs stropiem. zemas temperatūras laikā pasargājiet savas kamenes no aukstuma.

Ieteicamais stropu daudzums

Lai nodrošinātu optimālu veiktspēju, vislabāk ir izvairīties no vairāk nekā divu stropu grupēšanas kopā. Izvietojot stropus vertikāli (nav ieteicams), jānodrošina, lai stropu izejas punkti būtu vērsti dažādos virzienos, prom no kultūraugiem. Ja stropus izvieto horizontāli, ieejas var atrasties vienā virzienā, bet tālu no kultūrauga, un ne vairāk kā divi stropi var būt sagrupēti kopā.

Bišu stropa aizsardzība

Lai saglabātu stropu efektivitāti, ir ļoti svarīgi pasargāt stropus no nelabvēlīgiem laika apstākļiem, piemēram, kondensāta un lietus ūdens. Ieteicama regulāra stropu apkope un pārbaudes, lai nodrošinātu bišu saimes labklājību un novērstu iespējamos riskus.