Kā pasargāt kamenes no karstuma

Izaicinājums, ko rada karstā temperatūra

Mēs apzināmies, cik svarīga ir kamieļu loma apputeksnēšanā, jo īpaši karstā laikā. Temperatūrai paaugstinoties, ir ļoti svarīgi nodrošināt efektīvu apputeksnēšanu, lai atbalstītu kultūraugu audzēšanu un saglabātu augkopjiem augstu ražu. Lai nodrošinātu pozitīvu rezultātu, ir ļoti svarīgi aizsargāt kamenes no karstuma.

Karstā temperatūra var būtiski ietekmēt apputeksnētāju, tostarp kamieļu, aktivitāti un efektivitāti. Liels karstums var ietekmēt kamieļu barošanās paradumus, samazināt to enerģijas līmeni un ierobežot to spēju efektīvi pārnest putekšņus. Šo problēmu dēļ var samazināties apputeksnēšanas rādītāji un samazināties kultūraugu raža.

Jebkādos vides apstākļos bites cenšas uzturēt 28 °C temperatūru stropā. Ja temperatūra pārsniedz 28 °C, apputeksnēšanas spēja samazinās, jo bišu darbība ir vērsta uz stropa dzesēšanu. Ja temperatūra pārsniedz 32 °C, apputeksnēšana var pārtraukties stropa bojājumu dēļ. Tāpēc karstā vasarā bišu stropā jābūt vēsam, lai tās varētu optimāli darboties un veikt vērtīgo apputeksnēšanas darbu.

Play

Labākā prakse apputeksnēšanai karstā laikā

Vides temperatūras un saules starojuma ietekme uz stropa iekšējo temperatūru var būt liela. Mēs iesakām audzētājiem pasargāt stropu no tiešiem saules stariem un novietot to vēsā vietā. Audzētājiem ir pieejamas dažādas metodes, kā to izdarīt:

Pareiza novietošana

Novietojot stropu tuvu zemei, kultūraugu ēnā, var saglabāt zemāku temperatūru stropa iekšpusē.

Ēnošana

Ja stropa virspusei un sāniem tiek nodrošināts efektīvs ēnojums vai ja stropu ierīko virs centrālā celiņa, tas var labvēlīgi ietekmēt bišu dzīvi augstās temperatūrās.

Citas dzesēšanas metodes

atkausēta stikla un pārklājuma izmantošana, dzesēšana ar āra gaisu un augsnes izmantošana dzesēšanai.

Lielāka bišu skaita izmantošana

Izmantojot papildu bišu skaitu, jūs nodrošināsiet vēlamo apputeksnēšanu. Izmantojot Natupol Excel, kurā ir vairāk kamieļu nekā mūsu Natupol stropā, jūs nodrošināsiet efektīvu daudzumu, kas nepieciešams karstā laikā.

Siltam klimatam piemēroti stropi

35 gadu laikā veiktie pētījumi par klimatiskajiem un vides apstākļiem, kādos dažādās pasaules valstīs nepieciešams darboties kamieļiem, ir ļāvuši izstrādāt vairākus jauninājumus, kas tagad ir iestrādāti populāro Natupol stropu konstrukcijā. Piemēram, Natupol Excel ir lieli ventilācijas caurumi un palielināts cukura ūdens daudzums, lai palīdzētu kamieļiem regulēt klimatu karstā laikā.

Augu apputeksnētāju mijiedarbība karstā temperatūrā

Karstumā apputeksnēšana var būt sarežģīta. Iegūstiet informāciju par dažādiem faktoriem, kas ietekmē apputeksnēšanu, piemēram, kamieļu dzīvotspēju, ziedu kvalitāti, mitruma līmeni un radiāciju. Ziedu kvalitāti var pasliktināt arī zems gaisa mitrums un augsts radiācijas siltums. Pat 28° C temperatūrā apputeksnēšana var samazināties, ja mitrums ir pārāk zems vai radiācija ir pārāk augsta. Parastās siltumnīcās ieteicamais mitruma līmenis ir 60-75 %. Pateicoties labākai gaisa kustībai, daļēji slēgtās siltumnīcās mitruma diapazons ir 70-85 %.