Kā aizsargāt kamenes aukstumā

Kad ziemas mēnešos temperatūra pazeminās, kamenes saskaras ar grūtībām izdzīvot aukstumā, lai saglabātu savu produktivitāti. Mēs saprotam, cik svarīgi ir radīt ideālus apstākļus, lai kamenes varētu attīstīties un optimizēt to apputeksnēšanas darbību. Lai nodrošinātu vislabāko kamieļu produktivitāti, ir ļoti svarīgi uzturēt to stropa temperatūru 28-33 °C robežās. Tām ir savi atjautīgi veidi, kā regulēt šo temperatūru, vai nu vēdinot siltākos laika apstākļos, vai arī inkubējot perus, kad ir vēsāks.

Līdzsvars starp apputeksnēšanas aktivitāti un klimatu

Lai sasniegtu labākos apputeksnēšanas rezultātus, ir svarīgi ļaut lielākajai daļai kamieļu koncentrēties uz apputeksnēšanas darbībām, nevis regulēt stropa iekšējo klimatu. Dažādas temperatūras var ietekmēt kamieļu uzvedību:

 • 8-11 °C: Bumbeles sāks meklēt barību, aktīvi apputeksnējot jūsu kultūraugus.
 • < 0 °C: Ja ir ļoti auksts, visas kamenes paliks stropā vai ap stropu, lai inkubētu perus. Šādos apstākļos ir ļoti svarīgi aizsargāt perus, lai izvairītos no bojājumiem.

Paturiet prātā, ka klimata ietekme uz apputeksnēšanu un bišu saimju kvalitāti ir atkarīga arī no laika. Jo ilgāk saglabājas nelabvēlīgi apstākļi, jo lielāka ir ietekme uz bišu saimēm un to darbību.

Piemērots klimats kamieļu apputeksnēšanai siltumnīcās

Tuneļos vai siltumnīcās rīta temperatūrai ir ātri jāpaceļas, lai sasniegtu minimālo diennakts temperatūru 15 ºC, kas nepieciešama optimālai augu attīstībai. Ja jūsu kultūraugi ir veseli un vidējā diennakts temperatūra ir vismaz 15 ºC, jūs varat nodrošināt, ka neradīsies problēmas ar kamieļu barības meklēšanas aktivitāti, tādējādi nodrošinot efektīvu apputeksnēšanu.

stropu izvietošana zemās temperatūrās

Aukstākajos mēnešos, no novembra puses līdz februāra pusei, stratēģiska stropu izvietošana kļūst vēl svarīgāka. Šeit ir sniegti daži galvenie padomi, kā nodrošināt, lai bišu saimes labi attīstītos zemās temperatūrās:

 • Siltums ir galvenais
  . Novietojiet stropus tuneļa/ siltumnīcas siltākajā daļā, nodrošinot, ka tie saņem rīta sauli. Pārliecinieties, ka strops atrodas aizsargātā vidē.
 • Saules gaismas iedarbība
  Novietojiet stropus tajā pusē, kas aukstajā laikā saņem visvairāk saules gaismas, tādējādi maksimāli palielinot saules gaismas iedarbību.
 • Izvietošana paaugstinātā vietā
  Lai nodrošinātu optimālu temperatūras kontroli, novietojiet stropus virs kultūraugiem.

Mitruma pārvaldība ziemā

Ziemā, izžāvējot tuneļus/siltumnīcas, ir svarīgi sekot līdzi kamieļiem. Dažkārt strādnieces-čmūkles var pazust caur ventilācijas atverēm un nespēt atgriezties. Lai to mazinātu, apsveriet iespēju izmantot tīklus, kad vien iespējams, vai arī varat uz īsu brīdi īslaicīgi savākt bites strādnieces stropā, izmantojot mūsu bezvadu bišu māju sistēmu tieši pirms izžāvēšanas.