Mākslīgi izgaismotu kultūru apputeksnēšanas konsultācijas

Tā kā kamenes ir atkarīgas no pietiekamas dienas gaismas, labu apputeksnēšanas apstākļu nodrošināšanai var izmantot mākslīgo apgaismojumu. Tā kā trmielēm var rasties problēmas ar orientēšanos nepietiekamas dienas gaismas apstākļos (jo īpaši 4 līdz 10 nedēļas pirms vai pēc īsākās dienas atkarībā no platuma un vides), var strauji samazināties bišu saimju skaits. Lauksaimniecībā, kas pastāvīgi attīstās, mākslīgā apgaismojuma izmantošana ir revolucionāri mainījusi kultūraugu audzēšanu, pagarinot dienasgaismas laiku un nodrošinot ražošanu visu gadu. Tomēr līdz ar šo tehnoloģisko progresu ir radies arī būtisks izaicinājums nodrošināt efektīvu apputeksnēšanu iekštelpās.

Lai gan apputeksnēšanu ārpus telpām bieži vien veicina tādi dabiski faktori kā vējš un kukaiņi, mākslīgi izgaismotu kultūru apputeksnēšana prasa rūpīgu apsvēršanu un apzinātu iejaukšanos, lai sasniegtu optimālu apputeksnēšanas līmeni. Šajā rakstā mēs aplūkosim unikālos apputeksnēšanas aspektus iekštelpās un sniegsim vērtīgus padomus, kā pārvarēt iespējamos šķēršļus. Mūsu mērķis ir sniegt jums zināšanas un atziņas, kas ir būtiskas, lai sekmīgi apputeksnētu jūsu mākslīgi apgaismotās kultūras, sākot no izpratnes par dažādu apputeksnēšanas metožu nozīmi līdz gudru stratēģiju īstenošanai apputeksnētāju piesaistīšanai.

Padomi par apputeksnēšanu mākslīgi apgaismotās kultūrās

Iepazīstinām ar bezvadu bišu mājas sistēmu (WBH)

Lai novērstu ar dienas gaismu saistītās problēmas, mēs iesakām uzstādīt mūsu bezvadu bišu mājas sistēmu (WBH). Izmantojot WBH sistēmu, audzētāji var nodrošināt kamieļiem iespēju lidot pietiekamas dienas gaismas periodos. Vidēji bites var lidot no plkst. 10:00 līdz 14:00 (4 nedēļas pirms/pēc visīsākās dienas), turklāt nedēļā var izmantot papildu pusstundu. Lai nodrošinātu optimālu apputeksnēšanas ilgumu, WBH sistēmu var pieslēgt klimatiskajam datoram, lai mērītu faktisko gaismas intensitāti.

Ieteikumi par izvietošanu mākslīgi apgaismotos kultūraugos

Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, ņemiet vērā turpmāk sniegtos izvietošanas ieteikumus siltumnīcās ar mākslīgo apgaismojumu:

  • Reģionos ar augstāku platuma grādu (Skandināvija - Ziemeļeiropa), sākot no 40. nedēļas (+4) līdz 10. nedēļai (-4), novietojiet bišu stropus augstu augos vai virs tiem.
  • Novietojiet bišu saimes tā, lai tās saņemtu tiešu un agru dienas gaismu.
  • Nodrošiniet ēnu bišu saimēm intensīvas saules gaismas laikā no plkst. 11.00 līdz 15.00, jo īpaši rudenī un agrā pavasarī.
  • jānodrošina, lai agrīnu dienas gaismu neaizsegtu sānu aizslietņi, polikarbonāta sānu sienas vai citi filtri.
  • No 6. līdz 10. nedēļai pāriet atpakaļ uz parasto bišu stropu sadalījumu atkarībā no ģeogrāfiskā platuma.

Sniegs apputeksnēšanas laikā

Kā apputeksnēt sniega laikā? Snigšanas laikā nopietni traucēta orientēšanās, jo sniegs atstaro 90 % UV staru gaismas. Kad sniegs pārklāj siltumnīcu, tas darbojas kā efektīvs UV filtrs, kas ietekmē apputeksnēšanu. Uzraugiet apputeksnēšanu un apsveriet iespēju ieviest papildu bišu stropus vai veikt pagaidu roku apputeksnēšanu, ja dabiskā apputeksnēšana ir nepietiekama. Ja iespējams, no siltumnīcas jumta notīriet sniegu.

Enerģijas ekrāni un audzēšanas gaismas

Enerģētisko ekrānu izmantošana mākslīgi apgaismotās siltumnīcās var samazināt gaismas līmeni, ietekmējot kamieļu orientēšanos. Lai to novērstu, sinhronizējiet bišu stropu atvēršanu ar energoekrāna un dienas gaismas ciklu, ļaujot bitēm lidot tikai tad, kad ir pietiekami daudz dienas gaismas (piemēram, no plkst. 10.00 līdz 15.00). Ja energoekrāns paliek aizvērts visu dienu, labāk ir aizvērt arī stropus. Kamenes var lidot un meklēt barību mākslīgā apgaismojumā, bet tām var būt grūti orientēties un atgriezties stropos vidē, ko apgaismo tikai mākslīgā gaisma.

Gaismas ietekme uz apputeksnēšanu

Augšanas apgaismojuma izmantošana, jo īpaši ziemā, lai pagarinātu augu dienas laiku, var radīt problēmas kamieļiem. Audzēšanas gaisma izstaro augu augšanai un attīstībai nepieciešamo gaismas spektru (400-700 nm), bet neizstaro ultravioleto staru spektru, kas nepieciešams kamieļu orientācijai. Turklāt lampu radītais karstums var bojāt kamieļu spārnus, kad tie lido uz apgaismojumu, un vairāki gaismas avoti var radīt neskaidrības to orientācijā.

Lai novērstu bezmērķīgu kamieļu lidināšanu pa sējumu, ieteicams izslēgt audzēšanas apgaismojumu krietni pirms saulrieta, lai veicinātu to atgriešanos stropā.

LED apgaismojums un apputeksnēšana

Pamatojoties uz pieredzi, kas gūta ar LED apgaismojumu Nīderlandes siltumnīcās kopš 2008. gada, nav novērotas problēmas, kas būtu salīdzināmas ar parasto mākslīgo apgaismojumu. Tāpēc, izmantojot sarkanās un zilās LED gaismas, nav nepieciešama bezvadu bišu mājas (WBH) sistēma.