Amblyseius swirskii

Amblyseius swirskii ir plēsīgo ērču suga, ko plaši izmanto bioloģiskajā kaitēkļu apkarošanā lauksaimniecībā. Šī plēsīgā ērce ir izcils tripsus un laputis apkarojošs bioloģiskās kontroles aģents. Amblyseius swirskii var izdzīvot arī uz ziedputekšņiem un citiem upuriem, un tā var ieviesties kultūraugos, pirms parādās kaitēklis. Šīs plēsīgās ērces izmanto kā daļu no integrētās kaitēkļu apkarošanas (IPM) stratēģijām, piedāvājot ilgtspējīgu un videi draudzīgu alternatīvu ķīmiskajiem pesticīdiem.

Play

Amblyseius swirskii kaitēkļu apkarošanai

Amblyseius swirskii izmanto šādu kaitēkļu apkarošanai:

  • tripsiem
  • baltmutes

Amblyseius swirskii ērces aktīvi meklē un medī dažādu tripsu sugu jaunos kāpurus un baltmutes oliņas un kāpurus. Amblyseius swirskii efektīvi apkaro tripsus un baltmutes, patērējot vairākas šo kaitēkļu attīstības stadijas.

Amblyseius swirskii barošanās paradumi

Plēsīgās ērces caurdur savu upuri un izsūc tā saturu. Amblyseius swirskii papildus tripsiem un laputīm plēso arī vairākus citus sīkus organismus, piemēram, zirnekļa ērces un tarsonemīdās ērces. Tās var baroties arī ar ziedputekšņiem, kas ir noderīgi, piemēram, saldo piparu sējumos, jo plēsīgā ērce var ieviesties sējumos, pirms parādās kaitēklis. Amblyseius swirskii galvenokārt barojas ar trīsuļu pirmā posma kāpuriem un baltmutes kāpuru oliņām, kāpuriem un otrā posma kāpuriem. Optimālos apstākļos 25 °C temperatūrā pieaugusi Amblyseius swirskii mātīte izdēj 2,3 olas dienā, un tās ir Trialeurodes vaporariorum olas. Tādos pašos apstākļos tā var apēst 4 Rietumu ziedu tripsas(Frankliniella occidentalis) kāpurus dienā un dēj 1,4 olas dienā ar šo upuri.

Life cycle of Amblyseius swirskii
Life cycle of Amblyseius swirskii

Amblyseius swirskii dzīves cikls

Amblyseius swirskii dzīves cikls sastāv no olšūnas, kāpura, protonimfas, deutonimfas un pieaugušā īpatņa. Olas tiek dētas uz lapu apakšējās puses, bieži vien dzīslu padziļinājumā. Tās ir ovālas, baltas un aptuveni 0,14 mm diametrā. Klīniņiem ir sešas kājas, tie ir tādas pašas krāsas kā olas un tikai nedaudz lielāki. Amblyseius swirskii kāpuriem nav nepieciešams baroties. Nimfas ir lielākas par kāpuriem, tām ir astoņas kājas, un tās ir bālgani dzeltenas krāsas. Pieaugušām ērcēm ir astoņas kājas, tās ir caurspīdīgi baltā krāsā, un tām ir plakans, iegarens ķermenis. Tās ir aptuveni 0,4 mm garas. Tēviņi ir mazāki par mātītēm. Ērces ir ļoti kustīgas un aktīvi meklē barību lapu apakšpusē. Tās bieži pulcējas lapu dzīslu padziļinājumos, lai atpūstos. To krāsa var atšķirties atkarībā no apēstās barības, un tā var būt no gandrīz gaiši bālgana līdz necaurspīdīgi baltai vai dzeltenai. Lieluma un krāsas dēļ tās ir grūti pamanāmas kultūraugos.

Labākie Amblyseius swirskii lietošanas nosacījumi

Amblyseius swirskii visefektīvāk darbojas temperatūrā no 20 līdz 32°C (68 līdz 90°F). Tas nav efektīvs temperatūrā, kas zemāka par 18°C/64°F. Amblyseius swirskii ir jutīgs pret relatīvo mitrumu, kas mazāks par 60 %.

Tomātos Amblyseius swirskii nav ieteicams lietot, jo tam traucē dziedzeru matiņi uz stublājiem un lapām, un tas neveido populāciju.

Play

Amblyseius swirskii pudelēs

Plēsīgā ērce Amblyseius swirskii ir pieejama pudelē (Swirski-Mite).

  • Pirms lietošanas pudelīti viegli pagrieziet un sakratiet.
  • Nospiediet vāciņa centru, lai atvērtu dozēšanas atveri.
  • Apkaisiet materiālu uz lapām vai ielejiet kastītēs.
  • Pārliecinieties, ka materiāls paliek uz ievadīšanas vietas vismaz dažas stundas pēc ievadīšanas.
  • Var lietot arī ar (Mini)-Air(o)bug.

Swirski-Mite deva ir atkarīga no klimata, kultūraugu un kaitēkļu blīvuma, un tā vienmēr jāpielāgo konkrētajai situācijai. Uzsākt iestrādi, tiklīdz kultūraugā tiek konstatētas pirmās kaitēkļu ērces. Ieviešanas devas parasti ir no 25-300 uz m2/izlaides. Ja nepieciešams, izlaišana jāatkārto. Konsultējieties ar Koppert konsultantu vai atzītu Koppert produktu izplatītāju, lai saņemtu padomu par jūsu situācijai piemērotāko stratēģiju.

Play

Amblyseius swirskii maisiņos

Plēsīgā ērce Amblyseius swirskii ir pieejama arī maisiņos (Swirski-Mite LD, Swirski-Mite Plus, Swirski Ulti-Mite). Šajā gadījumā plēsīgās ērces vairojas maisiņā un vairāku nedēļu laikā izplatās kultūraugos.

  • Pakariniet maisiņus aizsargātās vietās kultūraugā, kas nav pakļautas tiešiem saules stariem.
  • Maisiņiem jau ir izejas caurums
  • Lai nesabojātu plēsīgās ērces, turiet maisiņus ar kartona sloksni augšpusē.

Swirski-Mite LD, Swirski-Mite Plus, Swirski Ulti-Mite deva ir atkarīga no klimata, kultūrauga un kaitēkļu blīvuma, un tā vienmēr jāpielāgo konkrētai situācijai. Uzsākt ievadīšanu profilaktiski vai tiklīdz kultūraugā tiek konstatētas pirmās kaitēkļu ērces. Izmantojiet vismaz 4000 maisiņu uz hektāru un izvietojiet tos vienmērīgās vietās kultūraugā. Ja kaitēklis netiek ierobežots, izlaišana jāatkārto pēc 4 nedēļām. Konsultējieties ar Koppert konsultantu vai atzītu Koppert produktu izplatītāju, lai saņemtu padomu par labāko stratēģiju jūsu situācijai.