Macrocheles robustulus

Macrocheles robustulus ir plēsīgo ērču suga, kas pazīstama ar savu lomu bioloģiskajā kaitēkļu apkarošanā, jo īpaši lauksaimniecībā un dārzkopībā. Macrocheles robustulus ir arī augsnē dzīvojoša plēsīgā ērce, kas kontrolē mušu, tripsu kāpuru, nematodu un citu augsnē dzīvojošu kaitēkļu oliņas un kāpurus, kurus lielā skaitā var atrast siltumnīcās ar kompostu bagātinātā augsnē. Macrocheles robustulus kā dažādu kaitēkļu dabiskajiem ienaidniekiem ir būtiska nozīme integrētās kaitēkļu apkarošanas stratēģijās (IPM).

Macrocheles robustulus kaitēkļu apkarošanai

Macrocheles robustulus izmanto šādu kaitēkļu apkarošanai:

Šīs plēsīgās ērces barojas ar sciarīdu mušu kāpuriem, tripsu kāpuriem un citiem augsnē mītošiem kukaiņiem. Ērces parādās augsnē un uz tās, kā arī augu stublāju pamatnē.

Macrocheles robustulus barošanās paradumi

Plēsīgās ērces caurdur savu upuri un izsūc tā saturu. Macrocheles robustulus ir vispārīgs plēsējs. Papildus augsnē mītošajiem tripsiem tas barojas arī ar mušu kāpuriem, ērcēm, pavasara kāpuriem, nematodēm un citiem maziem augsnē mītošiem organismiem. Pieaugušas mātītes dienā var apēst četras līdz piecas rietumu ziedu tripsas (Frankliniella occidentalis) kūniņas.

Macrocheles robustulus dzīves cikls

Macrocheles robustulus ir šādas stadijas: ola, sešspārnu kāpurs, astoņspārnu protonimfa un deutonimfa un pieaugušais īpatnis. Pieaugušās ērces ir 0,6-0,8 mm garas, ovālas, gaiši baltas, ar brūnu ovālu muguras vairogu un brūnām kājām. Līšņi ir balti. Protonimfa un deutonimfa ir gaiši balta ar brūnu vairogu, kas kļūst skaidrāk redzams, pieaugot izmēram. Olas ir ovālas, apmēram 0,3 x 0,2 mm lielas un perlamutraini baltas.

Labākie Macrocheles robustulus lietošanas nosacījumi

Lai sasniegtu optimālus rezultātus, augsnei jābūt mitrai, bagātai ar organiskām vielām un irdenai. Minimālā temperatūra Macrocheles robustulus veiksmīgai lietošanai ir 15°C.

Play

Kā lietot Macrocheles robustulus

Plēsīgā ērce Macrocheles robustulus ir pieejama cilindrā (Macro-Mite).

  • Pirms lietošanas kartona cilindru viegli pagrieziet un sakratiet.
  • vienmērīgi izklājiet materiālu uz augsnes vai stādāmā materiāla (ne uz plastmasas).

Makro-Mite deva ir atkarīga no klimata, kultūrauga, stādāmā materiāla un kaitēkļu blīvuma, un tā vienmēr jāpielāgo konkrētai situācijai. Uzsākt ievadi profilaktiski vai tiklīdz kultūraugos konstatēti pirmie kaitēkļi. Ieviešanas devas parasti ir no 100-500 uz m2/izlaides. Konsultējieties ar Koppert konsultantu vai atzītu Koppert produktu izplatītāju, lai saņemtu padomu par jūsu situācijai piemērotāko stratēģiju.